كاربر ميهمان پنجشنبه، 28 شهريور 1398
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 برگزاري يادواره بزرگداشت شهداي شهرك رضويه و حاج حسين اسكندرلو

يادواره بزرگداشت شهداي شهرك رضويه و حاج حسين اسكندرلو، به همت پايگاه شهيد اسكندرلو و با حضور و سخنراني حجت الاسلام سيد حميد مير باقري و مداحي سلحشور و خانواده‌هاي معظم شهدا و اهالي شهرك رضويه در مسجد امام سجاد (ع) برگزار شد.

16 ارديبهشت 1393-10:36:11


برگزاري يادواره بزرگداشت شهداي شهرك رضويه و حاج حسين اسكندرلو
16 ارديبهشت 1393-10:36:11
منبع خبر: خبرگزاری پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس
فرستنده: دبیر

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

به گزارش خبرگزاري پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس، يادواره بزرگداشت شهداي شهرك رضويه و حاج حسين اسكندرلو، به همت پايگاه شهيد اسكندرلو و با حضور و سخنراني حجت الاسلام سيد حميد مير باقري و مداحي سلحشور و خانواده‌هاي معظم شهدا و اهالي شهرك رضويه در مسجد امام سجاد (ع) برگزار شد.

حجت‌الاسلام سيد‌حميد ميرباقري از اساتيد حوزه و دانشگاه در اين يادواره اظهار كرد: پيامبر (ص) مي فرمايند اگر خداوند بخواهد به كسي بهترين چيزها به عطا كند شهادت را نصيب او مي كند پدران و مادران شهيد بر خود افتخار كنند كه خدا بهترين ها را به فرزند آنها داده است.

وي بيان كرد: علامه طباطبايي مي فرمايند سه ماه درسال برتر هستند رجب، شعبان و رمضان كه البته رمضان برترين ماه است و خداوند متعال اين دو ماه را مقدمه آمادگي براي ورود به ماه رمضان قرار داده است.

استاد حوزه و دانشگاه افزود: در ورزش آن تيمي موفق تر خواهد بود كه قبل از مسابقه دوران تمرين خوبي را گذرانده باشد ماه هاي رجب و شعبان نيز دوران تمرين براي ورود به مسابقه بندگي در ماه رمضان است؛ اسغفار و عبادت و روزه در ماه رجب و شعبان شما را مهيا مي كند براي اين مسابقه و ضيافت الهي كه خداوند در ماه رمضان قرار داده است.

حجت الاسلام مير باقري بيان كرد: دليل ماندگاري شهدا اين بود كه در خود سازي بسيار تلاش و تمرين داشتند به همين دليل در روز مسابقه پيروز ميدان بودند؛ خوب است كه امروز فرزندان ما به خانواده هاي شهدا سر زده و رمز موفقيت آنها را پي گيري كنند.

وي افزود: يكي ديگر از رموز موفقيت شهدا عبارت از خانواده اصيل و متدين آنها بود دامن پاك مادر و لقمه حلال پدر در موفقيت معنوي انسان تاثير گذار است، از اين رو دختران و پسراني كه در شرف ازدواج هستند توجه داشته باشند كه چه كسي را به عنوان همسر انتخاب مي كنند.

استاد حوزه و دانشگاه بيان كرد: امام حسين (ع) با مقام شامخي كه دارند وقتي به او سلام داده مي شود به مادر و پدر و اجداد پاكش نيز سلام داده مي شود به اين دليل كه همه آنها در به وجود آمدن شخصيت و نور عظيمي مانند امام حسين (ع) تاثير گذار بودند.

حجت الاسلام مير باقري عنوان كرد: در يادواره شهدا در راستاي پاسداري از عظمت شهدا بايد از مادران شهدا تشكر كرد و دست پدران آنها را بوسيد امروز نظام جمهوري اسلامي و ناموس ما مرهون خون شهدا است يادواره‌هاي شهدا بايد محل تقدير و تجليل از مادران وپدران شهدا باشد.

وي اظهار كرد: جوانان توجه كنند شهدا كجا تربيت شدند كه جان محبوب را فداي اسلام و قرآن كردند اول خانواده بعد مساجد بودند كه در تربيت آنها بسيار تاثير گذار بودند پاتوق شهدا نماز جمعه و جماعت و مسجد بود با نماز اول وقت تربيت شده بودند.

استاد حوزه و دانشگاه گفت: امروز يادواره شهدا يكي از اين مكان ها است اگر مي خواهيد راه شهدا فراموش نشود به حفظ و اعتلاي كلمه توحيد و نظام مقدس جمهوري اسلامي، نماز اول وفت و قوي كردن پايه هاي ديني خود توجه كنيد؛ اگر روزي ديديم كه حضور جوانان در مساجد و مجالس معارف اسلامي كم شد بايد احساس خطر كنيم.

وي افزود: علاوه بر مادران عفيف و لقمه هاي حلال پدران مساجد به عنوان خاكريز جبهه فرهنگي مي تواند تابلوي هدايت فرزندان ما و طي مسير و راه شهدا باشد.

استاده حوزه و دانشگاه بيان كرد: پيامبر (ص) مي فرمايند اگر خداوند بخواهد به كسي بهترين چيزها به عطا كند شهادت را نصيب او مي كند پدران و مادران شهيد بر خود افتخار كنند كه خدا بهترين ها را به فرزند آنها داده است.

حجت الاسلام ميرباقري خاطرنشان كرد: حديث است از پيامبر (ص) كه فرمودند احدي در فرداي قيامت وارد بهشت نمي شود كه آرزو كند از آن بيرون بيايد مگر شهيد كه از خدا مي خواهد از بهشت بيايد بيرون و بارها شهيد شود زيرا وقتي وارد بهشت مي شود بسيار كرامت و لطف خدا را مشاهده مي كند.

در اين مراسم با شكوه مشاوره خانواده، حضور پزشك براي معاينه رايگان خانواده هاي شركت كننده در مراسم ، برنامه هاي متنوع براي كودكان و نمايشگاه دفاع مقدس برپا شد.


برگزاري يادواره بزرگداشت شهداي شهرك رضويه و حاج حسين اسكندرلو

16 ارديبهشت 1393-10:36:11

كد خبر: 10806

منبع خبر: خبرگزاری پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فرستنده: دبیر

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.


امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

آزادي سوسنگرد ، پس از يك سال محاصره


همايش
همايش ملي مطالبات حقوقي-بين‌المللي دفاع مقدس

همايش ملي مطالبات حقوقي-بين‌المللي دفاع مقدس

ورود به صفحه اصلي همايش

نمايش...

فصلنامه
فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه‌ي علمي- ترويجي مطالعات دفاع مقدس، مقالات علمي اساتيد و پژوهشگران گرامي را در حوزه‌هاي ذيل مورد‌پذيرش قرار مي‌دهد.

نمايش...

بيانيه گام دوم انقلاب
گام دوم انقلاب

گام دوم انقلاب

بيانيه‌ي گام دوم رهبرانقلاب به مناسب 40 سالگي انقلاب اسلامي

نمايش...

فرآيند طرح‌هاي جايگزين و كسري خدمت مقدس سربازي
فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

متقاضيان استفاده از طرح جايگزين يا كسر خدمت پس از مطالعه شرايط زير ضمن رعايت تمامي شرايط اقدام نمايند.

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحب‌نظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره