كاربر ميهمان پنجشنبه، 28 شهريور 1398
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 سردار فتوحی:

ايجاد اشتغال و كارآفريني از مهمترين اولويت هاي جهاد سازندگي‌ست

فرمانده سپاه الغدير استان، گفت: اين را خود آمريكايي‌ها بيان كردند كه الان هواپيماي ما پيشرفته‌تر از آنهاست، امنيت هوا فضا را ما با نيروي داخلي خودمان تامين كرديم.

16 ارديبهشت 1393-13:43:58


ايجاد اشتغال و كارآفريني از مهمترين اولويت هاي جهاد سازندگي‌ست
16 ارديبهشت 1393-13:43:58
منبع خبر: خبرگزاری پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس
فرستنده: دبیر

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

به گزارش خبرگزاري پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس، سردار اكبر فتوحي ظهر امروز در نشست خبري با اصحاب رسانه استان يزد در ارتباط با تشريح برنامه‌هاي سپاه الغدير استان يزد در روز جهاد سازندگي، اظهار كرد: بسيج سازندگي در ارديبهشت 79 با فرمان مقام معظم رهبري، توسط سپاه پاسداران در استان‌ها و شهرستان‌ها تشكيل شد و امروز در هر شهرستان ما يك بسيج سازندگي داريم.

وي در ارتباط با وظيفه بسيج سازندگي، گفت: مقام معظم رهبري در ارتباط با اين طرح، هدف را اين گونه بيان كردند كه طرح بسيج سازندگي به منظور استفاده از نيرو و نشاط جوانان، براي سازندگي كشور در اوقات فراعت به درخواست اينجانب فراهم شده است.

وي گفت: مقام معظم رهبري در اين رابطه غني‌سازي اوقات فراغت جوانان، كمك به دولت در خدمت‌رساني به محرومين و سازندگي و محروميت‌زدايي، كمك به شناسايي زمينه‌هاي اشتغال و ايجاد اشتغال و كارآفريني را از مهمترين اولويت هاي جهاد سازندگي دانسته‌اند.

فتوحي خاطرنشان كرد: الان بسيج سازندگي سپاه الغدير استان يزد از روستا، ده و هر شهري با بكار‌گيري نيروهاي بومي و متخصص همان شهرستان، و شناسايي منابع طبيعي و مصنوعي هر شهرستان و هر نقطه و استفاده از فرصت‌ها، مشكلاتي كه مردم دارند و بر اثر تحريم‌ها پيدا شده است را حل مي‌كند.

فرمانده سپاه الغدير استان يزد خاطرنشان كرد: در استان يزد كه كويري است، براي دسترسي به آب چاه‌هاي نيمه عميق و عميق داريم، بسيج سازندگي با موفقيت صاحب مزرعه نقشه يك حوزچه‌هايي پياده كرده كه براي پرورش ماهي مناسب است بدون اينكه صاحب مزرعه نياز باشد به داخل شهر بيايد، با همكاري شيلات، تكنولوژي، نوع خوراك و بهره‌برداري را انجام مي‌دهد.

فتوحي نصريح كرد: يا در نوع پرورش مرغ، برخي از مرغداري‌ها نتوانستند دارو بياورند به دلبل تحريم، بسيج سازندگي نوع مرغ‌ها را بومي كرد و به وسيله جوجه محلي، اقدام به توليد كرد.

وي خاطرنشان كرد: در بحث دام، طيور، شيلات و ديگر بخش‌ها بسيج سازندگي اقدام به حضور كرده است.

فرمانده سپاه الغدير استان يزد در ارتباط با نقش سپاه در بسيج سازندگي و اقتصاد مقاومتي، گفت: در راستاي امنيت ملي سپاه بي‌تفاوت نماند، ما در راستاي اقتصاد مقاومتي به امنيت پرواز، هوا فضا و امنيت در دريا نياز داشتيم.

فتوحي افزود: بلافاصله سپاه امنيت در هوا فضاي كشور را به صورت كامل تامين كرد، الان هواپيماي بدون سرنشين سپاه مدرن‌تر و پيشرفته‌تر از آمريكايي‌ها در سرعت، مدت پرواز و ذخيره سوخت كه 24 ساعته است را به همراه دقيق زن داريم.

امروز هواپيماي بدون سرنشين ما از آمريكايي ها قوي‌تر است

وي تاكيد كرد: اين را خود آمريكايي‌ها بيان كردند كه الان هواپيماي ما پيشرفته‌تر از آنهاست، امنيت هوا فضا را ما با نيروي داخلي خودمان تامين كرديم.

فرمانده سپاه الغدير استان يزد اضافه كرد: قدرت دريايي امروز در دست انگلستان است و تجربه زيادي در اين زمينه دارند، يك ناو جنگي مجهز براي كودتا در دست انگلستان است، سپاه در بحث امنيت دريا، قايق‌هاي تندرو را به رادار و رادار گريز و موشك‌هاي برد نزديك و دقيق زن تجهيز كرده است.

فتوحي خاطرنشان كرد: به اين وسيله آنها خلع سلاح شده‌اند و به بركت خون شهدا، امنيت پايدار در دريا را ما حتي در زيردريايي حرف اول را مي‌زنيم.

وي افزود: راجع به سيستم‌هاي موشكي روسيه تجربه بيشتري در جهان دارد اما الان موشك‌هايي كه سپاه ساخته، برتري پيدا كرده نسبت به جنگ موشكي شوروي كه اين موضوع را آنها خودشان هم اذعان كرده‌اند.فرمانده سپاه الغدير استان يزد تصريح كرد: در ارتباط با امنيت ملي در پروازها، هواپيما را كه ما خودمان نساختيم اما الان در ايران است، تروريست و هواپيما ربايي هم كه كار آنها بوده است، به محض اينكه امنيت پرواز را به سپاه دادند، سپاه با اقتدار توانست با همان تجهيزات امنيت هوا را تامين كند.

فتوحي افزود: حتي خود آمريكا دنبال اين است كه ببيند سپاه چه سيستمي در امنيت پروازها دارد.

وي در راستاي امنيت پايدار تاكيد كرد: ما توانسته‌ايم تجربه خودمان را به ديگر كشورها را هم بدهيم، براي نمونه بيش از 80 كشور براي اينكه سوريه را اشغال كنند، نيرو ارسال كردند اما چون ايران اين موضوع را نمي‌خواهد، همه شكست خوردند.

وي در ارتباط با بسيج سازندگي گفت: تنها راه بي‌اثر كردن تحريم‌ها، متكي به نيروهاي متخصص حزب اللهي داخلي شدن است، دادن امكانات به آنها و اينكه بتوانند با توليد در راستاي نيازها تحريم‌ها را خنثي كنند، تنها راه ماست.

فرمانده سپاه الغدير استان يزد گفت: حتي اگر تحريم‌ها برداشته شود و مشكل واردات نداشته باشيم باز هم در تحريم هستيم چون يك روز دوباره جلوي آن را مي‌گيرند.

بازارچه عرضه محصولات بسيج سازندگي در يزد ايجاد مي‌شود

فتوحي اضافه كرد: الان محصولات بسيج


ايجاد اشتغال و كارآفريني از مهمترين اولويت هاي جهاد سازندگي‌ست

16 ارديبهشت 1393-13:43:58

كد خبر: 10814

منبع خبر: خبرگزاری پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فرستنده: دبیر

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.


امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

آزادي سوسنگرد ، پس از يك سال محاصره


همايش
همايش ملي مطالبات حقوقي-بين‌المللي دفاع مقدس

همايش ملي مطالبات حقوقي-بين‌المللي دفاع مقدس

ورود به صفحه اصلي همايش

نمايش...

فصلنامه
فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه‌ي علمي- ترويجي مطالعات دفاع مقدس، مقالات علمي اساتيد و پژوهشگران گرامي را در حوزه‌هاي ذيل مورد‌پذيرش قرار مي‌دهد.

نمايش...

بيانيه گام دوم انقلاب
گام دوم انقلاب

گام دوم انقلاب

بيانيه‌ي گام دوم رهبرانقلاب به مناسب 40 سالگي انقلاب اسلامي

نمايش...

فرآيند طرح‌هاي جايگزين و كسري خدمت مقدس سربازي
فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

متقاضيان استفاده از طرح جايگزين يا كسر خدمت پس از مطالعه شرايط زير ضمن رعايت تمامي شرايط اقدام نمايند.

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحب‌نظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره