كاربر ميهمان دوشنبه، 26 آذر 1397
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 دریادار سیاری در همایش توسعه سواحل مکران:

نيروي دريايي ارتش تحقق منافع ملي را نشانه رفته است

فرمانده نيروي دريايي ارتش گفت: رقابت ژئوپليتيكي در اين منطقه‌ي منحصر به فرد اين ظرفيت را دارا است تا آثار تعيين كننده‌اي در نظم جهاني داشته باشد.

28 خرداد 1393-13:02:28


نيروي دريايي ارتش تحقق منافع ملي را نشانه رفته است
28 خرداد 1393-13:02:28
منبع خبر: خبرگزاری پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس
فرستنده: دبیر

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

به گزارش خبرگزاري پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس، اعزامي به جاسك، امير دريادار حبيب‌الله سياري فرمانده نيروي دريايي ارتش صبح امروز چهارشنبه در همايش توسعه سواحل مكران ضمن تبريك ميلاد مسعود امام زمان(عج)، گفت: از محضر رياست محترم مجلس شوراي اسلامي ايران،تشكر مي‌كنم از اينكه پس از حضور سبزشان در همايش فناوري‌هاي نوين دريايي در دانشگاه علوم دريايي حضرت امام (ره) نوشهر اكنون با وجود مشغله‌هاي زياد بار ديگر نداجا و سواحل مكران را مورد لطف و محبت خود قرار داده‌ و با قدوم خود اين همايش را كه به منظور اجرايي شدن تدابير مقام معظم رهبري و برجسته ساختن ظرفيت‌هاي سواحل مكران و بيان نقش آن در توسعه ملي و اقتدار دريايي جمهوري اسلامي ايران سازماندهي شده را مفتخر كردند.

وي افزود: توسعه فرآيندي است كه كوشش‎هاي مردم و دولت را براي بهبود اوضاع اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي هر منطقه متحد كرده و مردم مناطق مورد توسعه را براي مشاركت در پيشرفت ملي توانا مي‌سازد. توسعه‌ي ملي فرآيند توسعه‌ي همه جانبه‌اي است كه ابعاد گوناگوني را شامل اجتماعي، سياسي، اقتصادي، فرهنگي، دفاعي و امنيتي و ارتباط متقابل آن‌ها را در برمي‌گيرد؛ به‌گونه‌اي كه هر يك از ابعاد اين فرآيند، در ارتباط مستمر با ابعاد ديگر قرار داشته و از طريق تأثير متقابل،يكديگر را كامل كرده و پيكره‌ي واحدي به ‌نام توسعه ملّي را پديد مي‌آورند. در اين فرآيند، دولت و مردم عناصر اصلي و اثرگذار بر توسعه به‌شمار مي‌روند.

فرمانده نيروي دريايي ارتش با بيان اينكه آنچه تاكنون اساسي‌ترين پيشران حركت و چراغ راه نيروي دريايي و سواحل مكران به سمت پيشرفت بوده‌ است، تأكيد ويژه‌ي مقام معظم رهبري به لزوم توجه به ظرفيتي‌ ملي است كه در صورت فعال شدن، قادر است فارغ از وابستگي به اقتصاد تك محصولي،مرز امكان توليد ملي را به شكل قابل توجهي افزايش داده و رفاه و منزلتي درخور ايران اسلامي براي ملت ايران فراهم آورد، اظهار داشت: اين درحالي است كه در دنياي امروز، شاهد تغييرات تاريخ‌ساز و شگرفي هستيم كه بخش قابل توجهي از آن در منطقه‌ي اقيانوس هند يا شكل گرفته است (مانند انقلاب اسلامي ايران) و يا در كانون محيطي كه دائماً در حال تغيير است در حال شكل گرفتن است.

دريادار سياري ادامه داد: رقابت ژئوپليتيكي در اين منطقه‌ي منحصر به فرد اين ظرفيت را دارا است تا آثار تعيين كننده‌اي در نظم جهاني داشته باشد. تجديد حيات واحدهاي سياسي با بهره‌گيري از ظرفيت‌هاي راهبردي منطقه اقيانوس هند، تمركز بر علائق ژئوپليتيكي مشترك و تقويت محيط همكاري با استفاده از بسترهاي مشترك، اين امكان را براي جمهوري اسلامي ايران فراهم خواهد كرد تا با وجود حضور نامطلوب عناصر استكبار جهاني، آينده را آنگونه ترسيم كند كه تحقق چشم‌اندازهاي مطلوب ملت ايران را در پي داشته باشد.

وي تصريح كرد: اكنون ‌كه متأثر از انقلاب، وزن ژئوپليتيك جمهوري اسلامي ايران به شكل قابل توجهي دستخوش تغييرات اساسي شده و رشد تصاعدي آن منزلت منطقه‌اي و جهاني ويژه‌اي براي كشور به ارمغان آورده است، قدرت دريايي كشور بيش از پيش نيازمند فعال‌سازي ظرفيت‌هاي سواحل مكران براي ايجاد امتدادهاي عمقي در ابعاد سياسي،اقتصادي،فرهنگي و دفاعي است تا با بهره‌گيري از آن، مركز ثقل قدرت دريايي منطقه و جهان را به نفع منافع و آرمان‌هاي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران جابجا كند.

فرمانده نيروي دريايي ارتش افزود: بديهي است چنين شرايطي، ايران را در مجاورت تهديدها و فرصت‌هايي راهبردي قرار مي‌دهد كه بي‌توجهي به آنها، تكرار غفلتي تاريخي اما با دامنه‌ي تأثير شديدتر و عميق‌تر را در پي دارد و توجه به آن جبران عقب‌ افتادگي‌هاي تاريخي ليكن با نرخ پيشرفتي قابل توجه را به دنبال خواهد داشت.

به همين جهت با دور انديشي و تدبير فرماندهي معظم كل قوا، استقرار نيروي دريايي كه از ناوگان دريايي با شايستگيِ كليديِ دريانورديِ اقيانوسي برخوردار است، در سواحل گسترده مكران در دستور كار قرار گرفت و نداجا در راستاي تحقق تدابير فرماندهي معظم كل قوا با عزمي راسخ تا آخر ايستاده است.

دريادار سياري گفت: هم‌اكنون نيروي دريايي با امكانات محدود، به عنوان طليعه دار توسعه مكران، گام‌هاي اوليه استقرار در اين سواحل را برداشته و منافع ملي را در دريا و آبهاي آزاد جهان تأمين و امنيت خطوط مواصلاتي راهبردي كشور را كه شاهرگ تجارت خارجي تلقي مي‌شود با حضور شبانه‌روزي خود در دريا حفظ كرده است. آنچه نيروي دريايي متعهد به اجراي آن است، نه فقط اجراي مأموريت، بلكه اجراي مأموريت با تأكيد به تحقق تدابير مقام معظم رهبري است كه به عنوان خط قرمز اقدامات نيروي دريايي در دريا و ساحل قرار گرفته است و اين همان چيزي است كه با نهايت وجود خود را مكلف و متعهد به اجراي آن مي


نيروي دريايي ارتش تحقق منافع ملي را نشانه رفته است

28 خرداد 1393-13:02:28

كد خبر: 11733

منبع خبر: خبرگزاری پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فرستنده: دبیر

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.


امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    

همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش
در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

انعقاد تفاهنامه بين ستاد كل نيروهاي مسلح و وزارت آموزش و پرورش

نمايش...

ويژه
باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

سرتيپ دوم بازنشسته پاسدار دكتر محمدعلي باراني

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحبنظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره