كاربر ميهمان دوشنبه، 28 خرداد 1397
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 حجت‌الاسلام سعیدی:

نسخه جمهوري اسلامي براي التيام جنگ هاي درون تمدني، بسيج است

نماينده ولي فقيه در سپاه پاسداران گفت: نسخه جمهوري اسلامي براي التيام جنگ هاي درون تمدني، بسيج است همان طور كه سوريه با اتكا به بسيج كم كم از بحران خارج مي شود.

4 مرداد 1393-08:21:31


نسخه جمهوري اسلامي براي التيام جنگ هاي درون تمدني، بسيج است
4 مرداد 1393-08:21:31
منبع خبر: خبرگزاری پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس
فرستنده: سردبیر

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

به گزارش خبرگزاري پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس، حجت‌الاسلام علي سعيدي در سخنراني پيش از خطبه هاي نماز جمعه اروميه كه در مصلي بزرگ امام خميني(ره) اين شهر برگزار شد، با اشاره به برنامه هاي كارشناسي شده غرب و آمريكا براي سلطه بر منطقه خاورميانه و غرب آسيا اظهار كرد: نظام استعماري غرب و به‌ويژه آمريكا در 150 سال گذشته به واسطه ذخاير سرشار انرژي و تمركز اسلام در منطقه غرب آسيا توجه ويژه اي به خاورميانه داشته است.

وي افزود: 1.5 ميليارد مسلمان در دنيا زندگي مي‌كنند، ميليون‌ها بشكه نفت و ذخاير گاز و انرژي در منطقه وجود دارد، علاوه بر اين هراس از اشاعه فرهنگ به تمام جهان از اين منطقه آمريكا و غرب را براي فتنه انگيزي و در نهايت سطله در اين منطقه مصمم كرده است.

تجزيه جغرافيايي در منطقه از اهداف آمريكاست

نماينده ولي فقيه در سپاه پاسداران با تبيين برنامه مدون امريكا براي اعمال نفوذ در منطقه خاورميانه خاطرنشان كرد: حلقه اول اين برنامه ايجاد تجزيه جغرافيايي در جهان اسلام بود، تجزيه امپراطوري ايران و عثماني در گذشته اتفاق افتاد اما اين روند همچنان ادامه دارد.

حجت‌الاسلام سعيدي تصريح كرد: تجزيه كشور سودان به 2 قسمت شمالي و جنوبي و برخي فعاليت‌ها براي تجزيه كشور عراق نيز ادامه همين دسيسه و برنامه است.

وي گفت: حلقه دوم برنامه‌هاي نظام سلطه در منطقه خاورميانه چهره سازي و رهبر سازي براي امت مسلمين است، استكبار وقتي كه دوران استعمار مستقيم در پايان راه مشاهده كرد، عناصر خود فروخته‌اي از جنس ملت‌هاي منطقه را براي تامين منافع خود به قدرت رساند.

چهره‌سازي موجه در كشورهاي اسلامي از راهبردهاي غرب است

نماينده ولي فقيه در سپاه پاسداران بيان كرد: آتاتورك در تركيه و رضا خان در ايران، اين‌ها مامور تامين منافع آمريكا در كشورهايشان بودند، اين‌ها نوكري استعمار را انجام مي‌دادند، البته اين حيله چهره‌سازي هم اكنون نيز در كشور مصر به وقوع پيوسته است.

حجت‌الاسلام سعيدي خاظرنشان كرد: السيسي و مبارك هيچ فرقي با هم ندارند، اين‌ها با يونيفرم مملكت خود و با درجه هاي كشورشان به مصر خيانت مي‌كنند.

وي ايجاد اختلاف ميان فرق اسلامي را از ديگر برنامه‌هاي غرب براي سلطه بر جهان اسلام و خاورميانه دانست و گفت: متاسفانه امروز به شدت درگير مسئله قوميت ها و اختلاف ميان فرقه ها، دشمن خبيث حساب ويژه‌اي بر روي حيله اختلاف افكني ميان شيعه و سني باز كرده كه مقابله با اين مسئله بيداري و بصيرت بيش از پيش مسلمين را مي‌طلبد.

مذهب‌سازي هاي دروغين رويكرد استكبار در منطقه است

نماينده ولي فقيه در سپاه پاسداران با اشاره به خطرناك بودن مسئله مذهب سازي به عنوان چهارمين حلقه نظام سلطه براي تسلط بر جوامع اسلامي اظهار كرد: وهابيت در عربستان تنها و تنها با هدف نابودي اصل اسلام ناب محمدي شكل گرفت، افراطي‌گري در وهابيت امروز به چهره واقعي اسلام خدشه وارد كرده است.

حجت‌الاسلام سعيدي در تببين يكي از مهم ترين برنامه هاي نظام استكبار براي ايجاد سلطه در غرب آسيا به تولد رژيم منحوس و جنايت كار صهيونيستي اشاره كرد و افزود: براي جلوگيري از وحدت مسلمين در دو منطقه آسيا و شمال آفريقا رژيم ناسيوناليست، افراطي، جنايتكار و ضداسلامي اسرائيل در منطقه بيت المقدس ايجاد مي شود و آمريكا و غرب از اين رژيم خونخوار تمام و كمال حمايت ميكند.

وي افزود: ناگهان در اين منطقه حساس در كشور ايران انقلابي بزرگ به رهبري روح الله خميني(ره) متولد مي‌شود و در مقابل قدرت‌هاي شرق و غرب و در برابر حلقه‌هاي پنج گانه آمريكايي در منطقه مي‌ايستد.

استراتژي آمريكا راه اندازي جنگ هاي تمدني است

نماينده ولي فقيه در سپاه پاسداران گفت: 70 سال از تاسيس رژيم منحوس صهيونيستي مي‌گذرد، 35 سال آن بعد از انقلاب اسلامي بوده است، در طول اين 35 سال اسرائيل در هيچ عمليات و صحنه‌اي پيش روي نداشته و مغموم بوده است.

حجت‌الاسلام سعيدي با اشاره به تحولات سوريه و عراق و دست پشت پرده آمريكا در اين تحولات بيان كرد: ايالات متحده از سال 2010 با تغيير استراتژي خود از جنگ ميان تمدن‌ها به جنگ درون تمدني روي آورد و امروز عراق و سوريه درگير همين جنگ درون تمدني آمركايي‌ها هستند.

وي افزود: نسخه جمهوري اسلامي براي التيام جنگ هاي درون تمدني، بسيج است، همان طور كه سوريه با اتكا به بسيج كم كم از بحران خارج مي شود، تنها راه برون رفت عراق از بحران بسيج است.

نماينده ولي فقيه در سپاه پاسداران خاطرنشان كرد: امروز دو رسالت مهم براي مقابله با آمريكا بر دوش ماست، نخست پيشگيري از اسلام سكولار شده و ناقص تركيه‌اي و مقابله با اسلام افراطي سعودي و دومي ترويج فرهنگ بسيج در ميان ملل مسلمان است.


نسخه جمهوري اسلامي براي التيام جنگ هاي درون تمدني، بسيج است

4 مرداد 1393-08:21:31

كد خبر: 12559

منبع خبر: خبرگزاری پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فرستنده: سردبیر

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.


امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

ورودحضرت امام (ره)به جماران


همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش
در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

انعقاد تفاهنامه بين ستاد كل نيروهاي مسلح و وزارت آموزش و پرورش

نمايش...

ويژه
باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

سرتيپ دوم بازنشسته پاسدار دكتر محمدعلي باراني

نمايش...

كسر خدمت
اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

فرآيند انجام پروژه‌ تحقيقاتي به عنوان بخشي از خدمت سربازي

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحبنظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره