كاربر ميهمان چهارشنبه، 14 خرداد 1399
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 سردار نقدی:

نظام مقدس جمهوري اسلامي را دستاورد غدير است

رييس سازمان بسيج مستضعفين گفت: دشمن با صرف هزينه و دانش بسيار براي نفوذ ماهواره در ايران سماجت و تلاش مي كند، پس مقابله و مقاومت در برابر آن بايد ادامه يابد.

16 مهر 1393-15:25:37


نظام مقدس جمهوري اسلامي را دستاورد غدير است
16 مهر 1393-15:25:37
منبع خبر: خبرگزاری پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس
فرستنده: دبیر

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

به گزارش خبرگزاري پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس به نقل از پايگاه اينترنتي بسيج، سردار محمدرضا نقدي رييس سازمان بسيج مستضعفين در مجمع عالي بسيج سپاه عاشورا استان آذربايجان شرقي كه در سالن اجتماعات سپاه عاشورا برگزار شد، گفت: در اين ايام لازم است خطبه غدير به صورت جامع مطالعه شود؛ طبق فرمايش پيامبر اسلام پدران بايد اين حديث را به فرزندان خود سينه به سينه بياموزند.

نقدي نظام مقدس جمهوري اسلامي را دستاورد غدير دانسته و افزود: پيامبر اكرم (ص) در خطبه غدير نكات مهمي را همچون ولايت فقيه و اجتهاد بيان مي كند.

وي با بيان اينكه انقلاب اسلامي مورد تهاجم همه جانبه استكبار قرار گرفته است اظهار داشت: دشمن با صرف هزينه و دانش بسيار براي نفوذ ماهواره در ايران سماجت و تلاش مي كند، پس مقابله و مقاومت در برابر آن بايد ادامه يابد.

رييس سازمان بسيج مستضعفين احساس وجود تهاجم و جنگ فرهنگي را مهمترين وظيفه دانسته و تصريح كرد: دشمن دريافته مسلماناني كه با تمسك به اسلام مقاومت مي كنند پايدار خواهند ماند. مانند مردم غزه كه بدون امكانات و تحت محاصره بر چهارمين ارتش دنيا پيروز شدند.

وي پيروزي هاي مقاومت در افغانستان، لبنان، ايران و فلسطين را يادآور شد و بيان كرد: دشمن با محاصره جغرافيايي ايران تا ده سال گذشته مي خواست به كشور تهاجم نظامي كند ولي فهميد كه نمي تواند، پس جنگ فرهنگي را گسترش داد.

جانشين فرمانده كل سپاه در امر بسيج با بيان اينكه تهاجم فرهنگي دشمن از ابتداي انقلاب اسلامي شروع شد، خاطرنشان كرد: دشمن با ايجاد احزاب و سوء استفاده از روزنامه ها، ترويج مواد مخدر، تشكيل خانه هاي فساد، ترويج و قاچاق مشروبات الكلي و ... در راستاي تهاجم فرهنگي تلاش كرده است كه مقاومت تاريخي ملت ايران دشمن را از فراگيري آنها نااميد كرد و پس از به نتيجه نرسيدن در زمينه هاي يادشده با سلاح رسانه به ميدان آمدند.

وي سلاح رسانه و ماهواره ها را جاده صاف كن براي همه عرصه هاي تهاجم فرهنگي خواند و تصريح كرد: در مقابل سلاح رسانه در كشور مقاومت نسلي و فقه روشن وجود ندارد به همين دليل دشمن روي آن سرمايه گذاري كرده است.

نقدي تحول چشمگير جنگ رسانه اي استكبار با انقلاب اسلامي از سال 86 را يادآور شده و ادامه داد: در آن زمان تنها 6 شبكه فارسي زبان ماهواره اي وجود داشت كه به فحاشي مي پرداختند ولي امروز 166 شبكه فارسي زبان در موضوعات مختلف و متنوع براي تمام اقشار جامعه برنامه پخش مي كند.

وي گرفتن ايمان مردم و ايجاد تفرقه را دو هدف مشترك و اصلي اين شبكه ها عنوان و تاكيد كرد: ايمان، عامل اصلي مقاومت ملت در برابر استكبار است. حتي برنامه هاي سياسي و خبري ماهواره ها نيز به ميدان مبارزه با بنياد هاي فكري، شبهه افكني و اخلاق تبديل مي شود تا يك نسل را از نظر اخلاقي و فكري و ايماني از بين ببرند.

رييس سازمان بسيج مستضعفين اطلاع رساني و بيان خطرات شبكه هاي ماهواره اي را ناكافي دانست و خاطرنشان كرد: اگر ايمان جوانان ايران را بگيرند يقينا در مقابل ارتش امريكا شكست خواهيم خورد چرا كه اگر ايمان نباشد جرات هيچ كاري حتي استفاده از پيشرفته ترين تجهيزات را نخواهيم داشت.

جانشين فرمانده كل سپاه در امر بسيج در پاسخ به شبهه استفاده علمي از ماهواره اظهار داشت: طبق نظر سنجي ها حداكثر 5 درصد مخاطبان از برنامه هاي اين شبكه ها استفاده علمي مي كنند حال آنكه محل بحث علمي كتابخانه و مراكز علمي است و هيچ پايان نامه اي با منبع ماهواره اي نوشته نمي شود.

وي با اشاره به فعاليت ده‌ها شبكه صدا و سيماي ايران، ادعاي تنوع طلبي در استفاده از ماهواره را اينگونه پاسخ داد: تنوع طلبي در اخلاق اسلامي حرص ناميده مي شود و انسان تشنه هرچه آب شور بخورد تشنه تر مي شود.

نقدي فعاليت 26 شبكه به اصطلاح مذهبي در ماهواره را يادآور شد و افزود: اين شبكه ها به نام شيعه و سني عليه ديگري فحاشي مي كنند حال آنكه دم خروس اين شبكه هاي به اصطلاح مذهبي از لاي عبايشان بيرون زده و دفاتر اصلي آنها در خيابان هاي لندن قرار دارد.

وي روش چهره به چهره را بهترين و مهم ترين روش براي روشن گري و اغناي فكري عنوان و خاطر نشان كرد: كسي كه بتواند محله يا اطرافيان خود را با اين روش از وجود ماهواره پاكسازي كند رزمنده جهاد فرهنگي است و مانند دفاع مقدس الگو سازي در زمينه جنگ نرم مهم است. چرا كه جنگ رسانه اي امروز بسيار حياتي و دشمن به خانه هاي مردم نفوذ كرده است.


نظام مقدس جمهوري اسلامي را دستاورد غدير است

16 مهر 1393-15:25:37

كد خبر: 13696

منبع خبر: خبرگزاری پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فرستنده: دبیر

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.


امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

ارتحال ملكوتي حضرت امام خميني(ره)
انتخاب حضرت آيت ا...خامنه اي به رهبري نظام جمهوري اسلامي توسط مجلس خبرگان رهبري


فصلنامه
فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه‌ي علمي- ترويجي مطالعات دفاع مقدس، مقالات علمي اساتيد و پژوهشگران گرامي را در حوزه‌هاي ذيل مورد‌پذيرش قرار مي‌دهد.

نمايش...

بيانيه گام دوم انقلاب
گام دوم انقلاب

گام دوم انقلاب

بيانيه‌ي گام دوم رهبرانقلاب به مناسب 40 سالگي انقلاب اسلامي

نمايش...

فرآيند طرح‌هاي جايگزين و كسري خدمت مقدس سربازي
فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

متقاضيان استفاده از طرح جايگزين يا كسر خدمت پس از مطالعه شرايط زير ضمن رعايت تمامي شرايط اقدام نمايند.

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحب‌نظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره