كاربر ميهمان پنجشنبه، 15 خرداد 1399
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 حجت‎الاسلام طاهری:

جنبه‎هاي مورد غفلت‎ غدير در هفته ولايت تبيين شود / داعش ‎نقطه مقابل اسلام و غدير است

سخنگوي كميسيون فرهنگي مجلس گفت:توفيقات زيادي كه در بيداري اسلامي منطقه شاهد هستيم به بركت نظام مقدس جمهوري اسلامي بوده كه البته همه اينها به بركت غدير بوده است.

17 مهر 1393-07:39:39


جنبه‎هاي مورد غفلت‎ غدير در هفته ولايت تبيين شود / داعش ‎نقطه مقابل اسلام و غدير است
17 مهر 1393-07:39:39
منبع خبر: خبرگزاری پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس
فرستنده: دبیر

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

به گزارش خبرگزاري پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس، حجت‎الاسلام سيد علي طاهري امروز اظهار كرد: به بركت غدير امروز ما شاهد برپايي نظام مقدس جمهوري اسلامي هستيم و به تبع شكل‎گيري اين نظام يك صداي جديدي در دنيا مطرح شد كه باعث شد اميد در دل مظلومين به ويژه مسلمانان مظلوم ايجاد شود.

وي تصريح كرد: توفيقات زيادي كه هم اكنون در بيداري اسلامي منطقه همگان شاهد هستند به بركت نظام مقدس جمهوري اسلامي بوده كه البته همه اينها به بركت غدير بوده است.

نماينده مردم گرگان و آق‎قلا در مجلس با بيان اينكه غدير يعني شكل‎گيري نظام و جامعه‎اي كه در راس آن ولايت باشد، خاطرنشان كرد: بعد از شهادت اميرالمومنين(ع) در تاريخ هيچ نظامي با اين مشخصه اتفاق نيفتاده تا در زمان انقلاب اسلامي ايران و شكل‎گيري نظام مقدس جمهوري اسلامي كه همه دنيا شاهد آن بوده‎اند.

طاهري افزود: وقتي به بركت غدير توانستيم آثار و بركات نظام مقدس جمهوري اسلامي را در داخل كشور، در جهان اسلامي و هم فراتر در گستره انسان‎ها منصف و آزاده دنيا چه مسلمان و چه غير مسلمان اثر بگذارد، انسان مي‎تواند به يكي ديگر از آثار غدير دست پيدا بكند.

وي ادامه داد: اين يك گوشه‎اي از آثار غدير است، مي‎توان به جلوه‎هاي ديگر غدير كه نتيجه‎اش حاكميت ولايت فقيه است توجه شود چرا كه هم در زندگي فردي انسان‎ها، هم در زندگي خانواده‎‎ها و هم در زندگي اجتماعي انسان‎ها از لحاظ مختلف اقتصادي، سياسي و فرهنگي و همه ابعاد زندگي اثرگذار باشد.

*جنبه‎هاي مورد غفلت شده غدير براي مردم ايران و دنيا تبيين شود

عضو هيئت رئيسه كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي گفت: بنابراين ضرورت دارد در ايامي مثل هفته ولايت و ايام عيد غدير بيشتر به اين جنبه‎هاي مورد غفلت شده توجه كنيم و آن را هم به مردم خودمان و هم به دنيا بشناسانيم.

طاهري افزود: نكته بعدي اينكه ما در دوره آخر زمان حضور داريم و انشاالله اميدواريم هر چه زودتر وجود نازنين حضرت بقيه‎الله اعظم ارواح‎فدا ظهور بفرمايند.

وي تصريح كرد: ظهور حضرت مهدي (عج) يعني ظهور غدير است اگر دنيا را با ابعاد مختلف غدير آشنا كنيم زمينه ظهور را بيشتر فراهم كرديم و آشنايي بيشتر مردم دنيا با شخصيتي كه مي‎خواهد غدير را در دنيا احيا كند، ماموريت بسيار مهمي است كه بايد با جديت دنبال شود.

نماينده مردم گرگان و آق‎قلا در مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان كرد: تبيين جنبه‎هاي مختلف فلسفه غدير و واقعه غدير مي‎تواند در جامعه ما و دنيا اثرگذار باشد.

*داعش جلوه ديگري از صهيونيسم است

طاهري با بيان اينكه داعش ‎نقطه مقابل اسلام و غدير است، گفت: امروزه همه كساني كه با اتفاقات مربوط به گروهك داعش آشنا هستند مي‎دانند داعش جلوه ديگري از صهيونيسم است، گروهكي كه چهره‎اي به ظاهر اسلامي دارد ولي نيت‎ آن كاملا صهيونيستي و آمريكايي براي از بين بردن جامعه اسلامي است.

وي اضافه كرد: اگر در شرايط كنوني بتوانيم غدير را به درستي تبيين كنيم و جامعه اسلامي را به سمت يك جامعه ولايي دعوت كنيم آثارش را به خوبي در كشورهاي منطقه خواهيم ديد.

*حمايت نظام و رهبري از سوريه اين كشور را نجات داد / سوري‎ها عاشق ولايت فقيه هستند

نماينده مردم گرگان و آق‎قلا در مجلس شوراي اسلامي گفت: امروزه ما شاهد هستيم در قضيه سوريه وقتي حمايت جمهوري اسلامي با رهبري مقام معظم رهبري پاي كار مي‎آيد، اين كشور نجات پيدا مي‎كند.

طاهري افزود: امروز مردم سوريه عاشق ولايت فقيه هستند و اين نقطه مقابل حركت داعش است يعني اگر ما بتوانيم ارزش نظام اسلامي كه در راس‎ آن ولي فقيه است به دنياي اسلامي ثابت كنيم تحركات انحرافي مانند داعش قطعا ضعيف خواهد شد و توفيقي نخواهد داشت.

وي تاكيد كرد: تفكر ولايي در دنيا اسلامي مانع حركت‎هاي انحرافي كه به دنبال اختلاف‎افكني در جامعه اسلامي و خداي نكرده تهديد نظام‎هاي اسلامي و كشورهاي اسلامي است، مي‎شود.

نماينده مردم گرگان و آق‎قلا در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به وظيفه سنگين رسانه‎ها براي پرداختن به اين اينگونه مسائل ارزشي مهم خاطرنشان كرد: رسانه‎ها بايد به همه آثار امروزي غدير بپردازند اينكه به چه علت نبي مكرم اسلام (ص) در راس جامعه اسلامي بعد از رحلتش، امامت و لايت را قرار داده است به صورت دقيق براي جامعه كالبد شكافي شود.

*در حقيقت جايگاه ولايت، تعريف اهميت غدير است

طاهري با بيان اينكه ما آثار غدير را در انقلاب اسلامي خودمان به وفور داريم، عنوان كرد: همگان شاهد بودند رهبري حضرت امام (ره) در شكل‎گيري انقلاب تا پيروزي انقلاب و آن 10 سال پر مخاطره اول انقلاب كه حضرت امام (ره) مديريت كردند، در حقيقت جايگاه ولايت، تعريف اهميت غدير است.

وي ادامه داد: اخيرا هم كتابي با عنوان «40 تدبير» چاپ شده كه فقط 40 واق


جنبه‎هاي مورد غفلت‎ غدير در هفته ولايت تبيين شود / داعش ‎نقطه مقابل اسلام و غدير است

17 مهر 1393-07:39:39

كد خبر: 13698

منبع خبر: خبرگزاری پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فرستنده: دبیر

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.


امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

شهادت شهداي 15 خرداد 42از جمله شهداي پيشواي ورامين
بازداشت امام (ره) درساعت 3 بامداد، سرآغاز قيام مردم مسلمان ايران


فصلنامه
فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه‌ي علمي- ترويجي مطالعات دفاع مقدس، مقالات علمي اساتيد و پژوهشگران گرامي را در حوزه‌هاي ذيل مورد‌پذيرش قرار مي‌دهد.

نمايش...

بيانيه گام دوم انقلاب
گام دوم انقلاب

گام دوم انقلاب

بيانيه‌ي گام دوم رهبرانقلاب به مناسب 40 سالگي انقلاب اسلامي

نمايش...

فرآيند طرح‌هاي جايگزين و كسري خدمت مقدس سربازي
فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

متقاضيان استفاده از طرح جايگزين يا كسر خدمت پس از مطالعه شرايط زير ضمن رعايت تمامي شرايط اقدام نمايند.

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحب‌نظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره