كاربر ميهمان چهارشنبه، 25 مهر 1397
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 سرلشکر فیروزآبادی:

آموزه‌هاي قرآني تنها راهبرد برون‌رفت از شرايط كنوني دنياست

رئيس ستادكل نيروهاي مسلح گفت: شيطنت‌هاي جديد در منطقه هدفي جز انهدام و توقف شوق اسلام‌گرايي در جهان ندارد.

29 آبان 1393-07:51:34


آموزه‌هاي قرآني تنها راهبرد برون‌رفت از شرايط كنوني دنياست
29 آبان 1393-07:51:34
منبع خبر: خبرگزاری پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس
فرستنده: دبیر

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

به گزارش خبرگزاري پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس به نقل از دفتر ويژه رئيس ستادكل نيروهاي مسلح، سرلشكر سيدحسن فيروزآبادي رئيس ستادكل نيروهاي مسلح در گردهمايي علمي در جمع 500 نفر از اساتيد، دانشجويان و پژوهشگران امور راهبردي كشور در دانشگاه عالي دفاع ملي به بيان دستاوردهاي انقلاب اسلامي و شيوه‌هاي حفاظت و تأمين منافع ملي كشور پرداخت و گفت: منافع امنيت ملي هر كشور تابعي از توان حفاظت از ارزش‌هاي اساسي و عقيدتي يك ملت، توان توسعه آباداني، ثبات و پيشرفت براساس نهادهاي دروني، ظرفيت‌ها و قابليت‌هاي دفع همه‌جانبه تهديدات، تأمين منابع، فراهم‌سازي سطح نفوذ و مقبوليت يك ملت در سطح منطقه‌اي و بين‌المللي است.

وي به آثار متنوع اين بركات اشاره كرد و افزود: اسلام سياسي عطيه‌اي بود كه تمام دشمنان اسلام با تمامي تلاش خود در اين سال‌ها نتوانستند بديل و مشابهي را براي آن فراهم كنند كه بتواند همچون انقلاب اسلامي به هويتي درخشان و سرشار از رحمت و مهرباني و حمايت از ملت‌هاي مسلمان و آزادي‌خواه جهان تبديل شود.

رئيس ستادكل نيروهاي مسلح به بروز شيطنت‌هاي جديد در منطقه در راستاي وارونه جلوه دادن آثار اسلام ناب محمدي(ص) پرداخت و به مصاديقي كه به تشويق و گسترش و توسعه بسترهاي فتنه‌گري‌هاي سياسي و امنيتي و به صحنه در آوردن جريان‌هاي گوناگون تروريستي و تكفيري اشاره كرد كه هدفي جز انهدام و توقف شوق اسلام‌گرايي در جهان و مقابله با عقلانيت ديني، پايداري و هوشياري جامعه اسلامي و انقلابي ندارد.

سرلشكر فيروزآبادي با تشريح نتيجه اين عملكرد، گفت: اين اراده الهي است كه هرگونه قيام به نام اسلام و عليه اسلام به شكست منجر شده و مي‌رود تا به آوارگي و درماندگي پيروان منحرف و التقاطي اين تز در منطقه ختم و مجدداً سرفرازي و برجستگي ماندگار نقش هدايت الهي كه خداوند آن را در بركات رهبري ديني و اولي الامر در جهان اسلام به وديعه نهاده است، تحقق بخشد.

وي با تمسك به آيه «اطيعوالله و اطيعوالرسول و اولي الامر منكم»، گفت: آينده‌اي روشن فراروي جهان اسلام است كه بار ديگر دنياي اسلام را به جايگاه پر فراز خود كه نبي مكرم اسلام(ص) آن را نعمت و اكمال دين ناميد، بازگرداند.

سرلشكر فيروزآبادي به مزيت‌ها و ضرورت‌هاي پيروي از اولي الامر در جهان اسلام اشاره و ضمن تشريح آثار آن در سه وجه و گونه از اولي الامر را براساس سنت و سيره مذاهب اسلامي بر شمرد و گفت: اولي الامر به مثابه اميران مسلمانان در بلاد اسلامي مادامي كه در راستاي اطاعت الهي و احكام او حركت مي كنند كه در اين معنا امير مي‌تواند هر فردي را كه بر قدرت قرار گرفته يا آن را در اختيار داشته باشد، شامل شود.

فيروزآبادي اضافه كرد: اولي الامر به مثابه علماء اسلامي كه سكان هدايت تمام امور جامعه را در دست خود داشته و در بعضي موارد هم چون علامه سيد جعفر كاشف الغطاء آثار مفيد سياسي امنيتي دفاعي اجتماعي و فرهنگي را در مقابل هجوم كفار، مشركان و تكفيريان در تاريخ به جاي نهاده و در برخي اوقات همچون محمدابن عبدالوهاب آثار مخربي را به واسطه دوري از احكام ناب اسلامي و واگذاري خود به اهداف سياست‌هاي استعماري و استكباري ايجاد و موجب ظهور گروه‌هاي انحرافي و افراطي مي‌شوند.

وي گفت: اولي الامر به مثابه علماء جهان اسلام كه رهبري اميري سكان جامعه اسلامي را با تأكيد بر علم، دانايي، بصيرت شجاعت، تجربه و قوه اجتهاد زماني و مكاني به دست گرفته و پيشبرد اهداف اسلام را در قالب برپاسازي و تداوم حكومت اسلامي به دست مي‌گيرند كه اتفاق نظر اغلب مذاهب اسلامي تلاش در تحقق چنين وضعيتي در جهان اسلامي بوده كه مصداق بارز اين الگو از اولي الامر امروز در جهان اسلام مقام معظم رهبري است.

سرلشكر فيروزآبادي مقام معظم رهبري را همچون چراغي روشن بر مسير راه گسترش و تعالي دنياي اسلام و كشتي باني هوشيار و متكي بر توكل و اراده الهي دانست كه همچون آيه‌اي كه ذكر شد.

وي افزود: خداوند متعال در نص قرآن كريم اطاعت از اولي الامر را با برخورداري از چنين شرايطي، از مهمترين عوامل توفيق و برتري راهبردي در جامعه اسلامي برمي شمارد.

عضو شوراي عالي امنيت ملي خطاب به كارشناسان راهبردي و دانشجويان برخي از مشاهدات و خاطرات خود را بيان داشته و گفت: امروز بسياري از علما اسلام در برخورد با پديده‌هاي ضداسلامي و مقابله با كفر و استكبار به جستجو و تحليل ديدگاه‌ها و نظرات مقام معظم رهبري اقبال كرده و آن را بهترين راه كار عنوان مي‌كنند و هر يك از علما و انديشمندان جهان اسلام كه موفق به ديدار ايشان مي‌شود اين ديدار را به مثابه يك توفيق و بيعت با ولي امر مسلمين تلقي و خدا را شكر مي‌كنند.

سرلشكر فيروزآبادي به برخي از موانع و مخاطراتي كه امروز كشورهاي اسلامي دست به گريبان آن بوده، اشاره


آموزه‌هاي قرآني تنها راهبرد برون‌رفت از شرايط كنوني دنياست

29 آبان 1393-07:51:34

كد خبر: 14384

منبع خبر: خبرگزاری پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فرستنده: دبیر

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.


امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

عمليات ميمك -ارتفاعات منطقه مرزي


همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش
در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

انعقاد تفاهنامه بين ستاد كل نيروهاي مسلح و وزارت آموزش و پرورش

نمايش...

ويژه
باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

سرتيپ دوم بازنشسته پاسدار دكتر محمدعلي باراني

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحبنظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره