كاربر ميهمان جمعه، 1 تير 1397
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 سومين جايزه بين المللي «باروت خيس» از آن كيست؟

هنوز كانديداهاي سومين جايزه بين المللي باروت خيس مشخص نشده اما قطعا حوادثي همچون حمله ناجوانمردانه رژيم غاصب و جعلي صهيونيست به مردم و كودكان مظلوم غزه از نگاه شوراي سياست گذاري جشنواره ملي سرزمين نور دور نخواهد ماند.

12 آذر 1393-11:05:37


سومين جايزه بين المللي «باروت خيس» از آن كيست؟
12 آذر 1393-11:05:37
منبع خبر: خبرگزاری پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس
فرستنده: دبیر

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

به گزارش خبرگزاري پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس، با نزديكي به اختتاميه جشنواره ملي سرزمين نور در اسفند ماه، اخبار مربوط به اهداي جايزه بين المللي باروت خيس داغ تر مي شود؛ جايزه اي كه طعم جايزه تمشك طلايي را مي دهد و بار اول به ميشل اوباما و بار دوم به خانم ها كاترين اشتون و تاريا كرونبرگ به دليل اينكه ناخواسته به نفع جمهوري اسلامي ايران در راستاي اثبات واقعيت قدمي برداشتند، اهدا شد و اينك در آستانه اهداي سومين جايزه بين المللي باروت خيس هستيم.

فيلم آمريكايي آرگو كه روايت نادرست از وقايع 13 آبان روز فتح لانه جاسوسي بود و همچنين اعلام برنده شدن اين فيلم در اسكار از زبان ميشل اوباما، بهترين فرصت براي جشنواره سرزمين نور بود كه با پررنگ جلوه دادن اين افشاگري مبني بر سياسي بودن هاليوود، با اهداي اولين جايزه بين المللي باروت خيس(جايزه به بهترين رسوا كننده دشمنان انقلاب اسلامي) به همسر اوباما نشان دهند كه هاليوود استقلال ندارد و سياست‌هايش وابسته به سران كاخ سفيد است و همين موضوع باعث شد اولين جايزه بين المللي باروت خيس به خانم ميشل اوباما تعلق بگيرد؛ داستان ادامه پيدا كرد و اسفند1392، دومين جايزه بين المللي باروت خيس به دليل درخشش دو تن از سران اتحاديه اروپا در رسوا كردن هر چه بيشتر عوامل فتنه و احراز وابستگي فتنه به دولت هاي استعمارگر اروپايي ، به خانم‌ها به تاريا كرونبرگ، رئيس هيئت پارلمان فرمايشي اروپا و خانم كاترين مارگريت اشتون نماينده درباره رژيم سلطنتي انگيس در اتحاديه اروپا تعلق گرفت و اما داستان همچنان ادامه دارد و سومين جايزه بين المللي باروت خيس هم در راه است تا در دستان يكي ديگر از دشمنان انقلاب اسلامي قرار بگيرد كه ناخواسته و برخلاف ميل باطني اش، به نفع نظام جمهوري اسلامي ايران قدم برداشته است.

شايد شنيدن اين خبر كه جشنواره سرزمين نور، جايزه باروت خيس را به همسر اوباما اهدا كرده است، براي من و بسياري از رسانه هاي داخلي و خارجي خبر ويژه و خاصي بود. برخي رسانه هاي خارجي از اين اقدام تعبير به ” خود زني بسيج” كرده بودند و رسانه هاي داخلي كشور كه از هويت اين خبر تا حدودي آگاه بودند، اين جايزه را حركتي بر اي تمسخر آميز بودن اقدام ميشل اوباما قلمداد كردند كه شخصا برنده شدن يك فيلم ضد ايراني در اسكار را اعلام مي كند. اما جايزه باروت خيس از كجا آغاز شد و چگونه اين فكر ريشه دوانيد و چرا فيلم آرگو و چرا اقدام ميشل اوباما زير ذره بين بسيج قرار گرفت.

هويت فيلم ضد ايراني آرگو

همه چيز از ساخت فيلم آرگو آغاز شد. آرگو نام فيلمي سينمايي محصول كشور آمريكا به سال 2012 ميلادي و ساختهٔ “بن افلك” است. داستان اين فيلم برداشت آزادي از وقايع بحران گروگان‌گيري در سفارت ايالات متحده آمريكا در تهران(وقايع 13 آبان 1357) است، كه در آن، 6 ديپلمات آمريكايي توانستند از منزل سفير كانادا در تهران به خارج از ايران بگريزند. آرگو نامزد هفت جايزه مختلف در جوايز اسكار 85ام بود و در نهايت سه اسكار بهترين فيلم، بهترين فيلمنامهٔ اقتباسي و بهترين تدوين را كسب كرد. ميشل اوباما، بانوي اول ايالات متحده، از كاخ سفيد برنده جايزه بهترين فيلم اسكار (آرگو) را اعلام كرد. فيلمي كه بسياري از كارشناسان ايراني،معتقدند كه سازندگان اين فيلم سياه نمايي كرده‌اند و تصوير درستي از ايران و ايراني ارائه نداده‌اند. به اعتقاد كارشناسان، اين اقدام به خوبي روابط پيدا و پنهان جشنواره اسكار با لابي‌هاي كاخ سفيد را آشكار نمود.آرگو فيلمي سفارشي و براي تحريف واقعه تسخير لانه جاسوسي آمريكا در تهران است.

جبهه گيري در مقابل اقدام ميشل اوباما

شايد اعلام برنده شدن فيلم آرگو از زبان ميشل اوباما، بهترين فرصت براي مسئولان بسيج بود كه از اين فرصت استفاده كرده و سياسي بودن هاليوود را نمايان سازند. بله… استفاده از ظرفيت جشنواره سرزمين نور و اهداي جايزه تمسخر آميز به همسرميشل اوباما! اين بهترين فكر براي مقابله با اين اقدام همسر اوباما بود. سالانه ميليون‌ها نفر به زيارتگاه‌هاي دفاع مقدس مشرف مي‌شوند و هزاران اثر هنري و فرهنگي توسط زائران راهيان نور توليد مي‌شود و جشنواره مردمي ره آورد سرزمين نور اين آثار در رشته هاي شعر، داستان، خاطره، متن ادبي، وبلاگ، عكس، فيلم و … را دريافت و داوري مي كند و بهترين ها را برمي گزيند.

جلسه مسئولان جشنواره سرزمين نور

در نشست ستاد جشنواره فرهنگي‌هنري سرزمين نور كه زمستان سال 1391 برگزار شد، مصوب شد كه در جشنواره امسال با توجه به نقش خانم ميشل اوباما در كمك به ارتقاي بصيرت جهاني و افشاي رسمي سرسپردگي سينماي آمريكا و هاليوود به كاخ سفيد، در بخش جداگانه اي، جايزه ويژه اين جشنواره به وي اعطا شود.

در اين نشست، سردار نقدي با اشاره به اعلام نام بهترين


سومين جايزه بين المللي «باروت خيس» از آن كيست؟

12 آذر 1393-11:05:37

كد خبر: 14575

منبع خبر: خبرگزاری پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فرستنده: دبیر

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.


امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

تاسيس سازمان تبليغات اسلامي به فرمان حضرت امام(ره)


همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش
در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

انعقاد تفاهنامه بين ستاد كل نيروهاي مسلح و وزارت آموزش و پرورش

نمايش...

ويژه
باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

سرتيپ دوم بازنشسته پاسدار دكتر محمدعلي باراني

نمايش...

كسر خدمت
اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

فرآيند انجام پروژه‌ تحقيقاتي به عنوان بخشي از خدمت سربازي

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحبنظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره