كاربر ميهمان شنبه، 8 آذر 1399
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

گزارش تصویری/گالری

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکدۀ امنیت داخلی (امنیتی غیرمسلحانه)

● پژوهشکدۀ جنگ‌های نامنظم و توسعۀ پدافند داخلی (امنیتی مسلحانه)

● پژوهشکدۀ جبهۀ مقاومت

● پژوهشکدۀ دفاع مقدس

● مرکز دایرة‌المعارف دفاعی و امنیتی انقلاب اسلامی

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 باقلانی خبر داد

ثبت آمار راهيان نور در سالنامه آمار كشور

مسئول طرح جامع آمارگيري ستاد مركزي راهيان نور كشور گفت: طرح جامع آمارگيري راهيان نور اجرا شد.جمع‌آوري آمار با ارسال اطلاعات به سايت انجام شده و با همكاري و تاييد مركز آمار ايران در سالنامه آماري كشور ثبت مي‌شود.

24 فروردين 1394-11:20:26


ثبت آمار راهيان نور در سالنامه آمار كشور
24 فروردين 1394-11:20:26
منبع خبر: خبرگزاری پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس
فرستنده: دبیر

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

به گزارش خبرگزاري پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس، محمود باقلاني مسئول طرح جامع آمارگيري ستاد مركزي راهيان نور كشور گفت: طرح جامع آمارگيري با هدف جمع‌آوري اطلاعات آماري مورد نياز جهت برنامه‌ريزي‌هاي كوتاه مدت و بلندمدت عملياتي و بهبود روند سياست‌گذاري راهيان نور اجرا ‌شد. در مجموع 10 گروه آمارگير در اجراي اين طرح مشاركت كردند. تعداد زائرين به تفكيك جنسيت، مراكز اعزام كننده، استان و شهر محل اعزام، تعداد راويان و مبلغين، تعداد زائرين كودك، نوع وسيله نقليه، جامعه هدف آماري اين طرح بود.

مسئول طرح جامع آمارگيري ستاد مركزي راهيان نور كشور با اشاره به برنامه ريزي‌هاي صورت گرفته، اهداف اصلي اجراي اين طرح را، برنامه‌ريزي دقيق در راستاي تخصيص بودجه، تأمين خدمات پشتيباني، فرهنگي و روايتگري زائرين، شناسايي گروه‌ها و اقشار گوناگون استفاده كننده از خدمات ارائه شده، شناسايي و طبقه بندي اقشار مختلف بازديد كننده از مناطق عملياتي در ايام راهيان نور و تهيه بازه‌هاي زماني مختلف از بازديدكنندگان در طول ايام راهيان نور جنوب اعلام كرد.

وي از برگزاري كلاس توجيهي براي آمارگيران خبر داد و اضافه كرد: اين افراد در يادمان‌هاي فكه، فتح‌المبين، شلمچه، دهلاويه، زيد، طلائيه، شرهاني، هويزه، معراج شهداي اهواز و اروند مستقر بودند.جمع‌آوري آمار با ارسال اطلاعات به سايت انجام شده و با همكاري و تاييد مركز آمار ايران در سالنامه آماري كشور ثبت مي‌شود. يادمان‌هاي مختلف شاهد حضور پرشور زائرين از سراسر كشور بودند كه شلمچه پربازديدترين يادمان در جنوب بوده است.

مسئول طرح جامع آمارگيري ستاد مركزي راهيان نور كشور در بيان اهداف و ضرورت‌هاي آمارگيري عنوان كرد: توجه به منويات گهربار رهبر معظم انقلاب درباره به كارگيري اطلاعات آماري از دريچه مركز آمار ايران از مهمترين اهداف ما بود زيرا ايشان فرموده‌اند: آمار رسمي بايد از طريق دستگاه مسئول كه مركز آمار ايران است اعلام شود.

آمار مستقل از زائران راهيان نور جنوب

وي با تقدير از مسئولان و نمايندگان مركز آمار ايران خاطرنشان كرد: تمام مراحل آمارگيري تحت نظارت مركز آمار ايران انجام شده و در طول سال جلساتي نيز جهت ثبت اطلاعات در سالنامه آماري كشور با اين مركز از سوي ستاد مركزي راهيان نور برگزار مي‌شود تا نكات و مسائل مربوطه مورد بررسي قرار گيرد.

باقلاني دسترسي به آمار مستقل از حجم زائران راهيان نور جنوب با استفاده از روش‌هاي علمي را از ديگر اهداف اجراي اين طرح عنوان كرد و افزود: در اين نوع آمارگيري كل جامعه آماري مورد شمارش قرار مي‌گيرند و زائران با خودروهاي شخصي به طور مستقيم آمارگيري مي‌شوند. آماري كه از سوي ستاد مركزي راهيان نور كشور اعلام مي‌شود كاملا معتبر است و آمار ارائه شده از سوي ديگر ارگان‌ها و سازمان‌ها به جز مركز آمار ايران مورد تاييد اين ستاد نيست.

مسئول طرح جامع آمارگيري ستاد مركزي راهيان نور كشور با بيان اينكه رسيدن به آماري واحد در مورد ميزان زائران راهيان نور از ديگر اهداف طرح بوده است، تصريح كرد: اين كار سبب مي‌شود از هزينه كردهاي اضافي به دليل نبود آمار موثق جلوگيري شود. علاوه بر اين تدوين برنامه‌هاي راهبردي راهيان نور وابسته به اطلاعات آماري موثق است كه امكان ايجاد تعامل سازنده، با ارگان و دستگاه‌هاي لشكري و كشوري را بيش از پيش فراهم مي‌كند.

ارائه آمار راهيان نور به دفتر مقام معظم رهبري

باقلاني در ادامه به نحوه آمارگيري زائران سرزمين نور اشاره كرد و گفت: نرم افزاري در سيستم عامل اندرويد طراحي شده كه اطلاعات به صورت لحظه‌اي جمع آوري و ثبت مي شود و دراولين فرصت اطلاعات آماري از طريق اينترنت به شبكه ارسال و در سامانه آماري قابل مشاهده است، در اين طرح سرگروه‌هاي همراه خادمين طرح آمار ابتدا پلاك خودرو را ثبت و سپس اطلاعات آماري را از زائرين يا نمايندگان و مسئولان آنها اخذ مي كنند و داده‌هاي جمع آوري شده به ستاد مركزي راهيان نور و سامانه امداد ياور اعلام مي شود تا در صورت نياز ساعت و دقيقه ورود به يادمان‌هاي دفاع مقدس ثبت شود.

وي ادامه داد: در طرح جامع آمارگيري تعداد زائرين مرد، زن و كودك، مراكز اعزام، استان محل اعزام ، شماره تلفن مسئول كاروان جهت ارتباط گيري در صورت نياز با راوي و روحاني و نوع وسيله نقليه ثبت شده است.

مسئول طرح جامع آمارگيري ستاد مركزي راهيان نور كشور در ادامه برنامه ريزي جهت توزيع بودجه و تامين موثر خدمات پشتيباني، بررسي ترافيك يادمان‌هاي دفاع مقدس در ساعات بازديد، برنامه ريزي جهت تغذيه و امكانات مورد نياز، شناسايي كمبودهاي زير ساختي بر اساس نيازهاي زائران و مقايسه با مقادير پيشين را از جمله كاربردهاي طرح آمارگيري عنوان شد. گزارش نهايي آمار به تفصيل به دفتر مقام معظم رهبري،


ثبت آمار راهيان نور در سالنامه آمار كشور

24 فروردين 1394-11:20:26

كد خبر: 19380

منبع خبر: خبرگزاری پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فرستنده: دبیر

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.


امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

عمليات طريق القدس ،منطقه ي عمليات ي عمومي غرب شهرستان سوسنگرد ومنطقه عمومي بستان


فراخوان
همايش بين المللي مطالبات حقوقي - بين‌المللي دفاع مقدس

همايش بين المللي مطالبات حقوقي - بين‌المللي دفاع مقدس

اين همايش قصد دارد به عملكرد سازمان‌هاي بين المللي در رابطه با حمله عراق به ج.ا.ايران و حمايت كشورهاي آمريكا، آلمان، انگليس، فرانسه و نيز گروهك هاي معاند و ضد انقلاب از صدام و رژيم بعث عراق، بپردازد؛

نمايش ...

فصلنامه
فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه‌ي علمي- ترويجي مطالعات دفاع مقدس، مقالات علمي اساتيد و پژوهشگران گرامي را در حوزه‌هاي ذيل مورد‌پذيرش قرار مي‌دهد.

نمايش ...

بيانيه گام دوم انقلاب
گام دوم انقلاب

گام دوم انقلاب

بيانيه‌ي گام دوم رهبرانقلاب به مناسب 40 سالگي انقلاب اسلامي

نمايش ...

فرآيند طرح‌هاي جايگزين و كسري خدمت مقدس سربازي
فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

متقاضيان استفاده از طرح جايگزين يا كسر خدمت پس از مطالعه شرايط زير ضمن رعايت تمامي شرايط اقدام نمايند.

نمايش ...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحب‌نظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش ...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است. http://dsrc.ir

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره