كاربر ميهمان يكشنبه، 3 تير 1397
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 عبدالرضا عباسپور خبر داد

بخش توان‌بخشي ريوي در بيمارستان ساسان راه‌اندازي مي‌شود‌

معاون بهداشت و درمان بنياد شهيد و امور ايثارگران گفت: بخش توان‌بخشي ريوي با همكاري پروفسور اشتانسل در بيمارستان ساسان راه‌اندازي خواهد شد كه جانبازان شيميايي از سطح استان‌ها مي‌توانند از خدمات درماني اين مركز بهره‌مند شوند.

20 ارديبهشت 1394-09:37:13


بخش توان‌بخشي ريوي در بيمارستان ساسان راه‌اندازي مي‌شود‌
20 ارديبهشت 1394-09:37:13
منبع خبر: خبرگزاری پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس
فرستنده: دبیر

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

به گزارش خبرگزاري پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس، عبدالرضا عباسپور معاون بهداشت و درمان بنياد شهيد و امور ايثارگران در نخستين همايش فصلي مديران كل استاني و معاونان بنياد در سال 94 گفت: بهداشت و درمان در بنياد متولي سلامت جامعه شاهد و ايثارگر است و وظيفه اصلي آن ارتقاي سطح سلامت اين جامعه به‌خصوص جانبازان معزز است.

وي اظهار داشت: خدمات سلامت در بنياد در 3 حوزه پيشگيري، درمان و توان‌بخشي ارائه مي‌شود كه اين اقدامات با استفاده از امكانات داخل و خارج سازماني و با همكاري وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي افزايش كمي و كيفي سلامت اين جامعه را مدنظر دارد.

وي با اشاره به اينكه مراكز درماني در مجتمع‌هاي ايثار و بيمارستان‌هاي روان‌پزشكي بنياد فعال است گفت: توانمندسازي همسران جانبازان اعصاب و روان و نيازسنجي جانبازان براي جلوگيري از بيماري‌هاي پيش‌رونده از فعاليت‌هاي اين حوزه درمان بنياد به‌حساب مي‌آيد.

وي افزود: ما بايد خدمات خود را با خدمات بهداشت و درمان براي كل جامعه مقايسه كنيم تا ببينيم اقدامات ما در چه حدي است خدمات پزشكي بنياد به‌صورت پلكاني توسعه يافته است و در حال حاضر خدمات فوق تخصصي بهداشت و درمان به جامعه شاهد و ايثارگر ارائه مي‌شود.

معاون بهداشت و درمان بنياد خاطرنشان كرد: 85 درصد از خدمات درماني كه در كشور نمونه هستند با استفاده از بيمه‌هاي همگاني و تكميلي توسط بنياد به اين جامعه عرضه مي‌شود 15 درصد خدمات نيز به‌صورت فعالانه و مستقيم با همكاري بيمارستان‌هاي تخصصي بنياد ارائه مي‌شود.

عباسپور با اشاره به اينكه جامعه آماري ما در سال 93 يك‌ميليون و 750 هزار نفر بود دو مشكل اساسي گستردگي جامعه هدف و سختي تأمين اعتبار و بحث قوانين را مطرح كرد.

وي ادامه داد: سطح خدمات قابل‌ارائه به ايثارگران در سطح استان‌ها بايد از طريق استانداري‌ها به تمام دستگاه‌ها ابلاغ شود تا اين سطح رعايت شود.خدمات پايش سلامت در 3 سطح عمومي، تخصصي و جامعه نگر انجام مي‌شود كه تاكنون 165 هزار نفر شامل والدين شهدا، همسران بالاي 60 سال، جانبازان نخاعي، اعصاب و روان، شيميايي و جانبازان ويژه با مشكلات خاص از اين خدمات استفاده كرده‌اند.

وي خاطرنشان كرد: اطلاعات 29 هزار و 729 نفر توسط پزشكان پايش و ناظر در سطح استان‌ها در سيستم سجايا ثبت شده است همچنين تيم تخصصي براي پايش در سطح منازل يا كلينيك‌هاي تخصصي به استان‌ها اعزام شده‌اند.

عباسپور در خصوص پايش سلامت جامعه نگر گفت: اين طرح تلفيقي از اقدامات درماني و طرح سپاس است كه در آن پزشك عمومي، مددكار و روان‌شناس در محل اعزام مي‌شوند و در هر سه مورد طرح‌هاي پايش سلامت اطلاعات درماني در سيستم سجايا ثبت مي‌شود.

معاون بهداشت و درمان بنياد با اشاره به ارائه خدمات توان‌بخشي به جامعه شاهد و ايثارگر گفت: اين خدمات درمان غير دارويي محسوب مي‌شوند، توان‌بخشي مبتني بر جامعه، انقلابي است كه در اين حوزه رخ داده و كاهش استرس و هزينه را در پي دارد.

وي گفت: توان‌بخشي در بنياد در منزل، مراكز جامع فرهنگي ورزشي توان‌بخشي و بيمارستان‌ها انجام مي‌شود و بخش توان‌بخشي ريوي نيز با همكاري پروفسور اشتانسل در بيمارستان ساسان راه‌اندازي خواهد شد كه جانبازان شيميايي از سطح استان‌ها پس از معرفي مي‌توانند از خدمات درماني اين مركز بهره‌مند شوند.

وي در پايان از مديران كل استان‌ها خواست تا با توجه به بيمه‌هاي پايه و تكميلي، ارائه خدمات پايش سلامت، توجه به خدمات مراقبت در منزل، ارائه خدمات پيك سلامت، همكاري با مراكز كميسيون پرشكي و همكاري با اداره كل درمان براي اعزام تيم‌هاي تخصصي به استان‌ها به ارتقاي خدمات‌رساني به ايثارگران در حوزه درمان كمك كنند.


بخش توان‌بخشي ريوي در بيمارستان ساسان راه‌اندازي مي‌شود‌

20 ارديبهشت 1394-09:37:13

كد خبر: 20762

منبع خبر: خبرگزاری پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فرستنده: دبیر

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.


امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

عمليات نصر 5 ، جنوب غربي سردشت در منطقه مرزي شمال عراق


همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش
در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

انعقاد تفاهنامه بين ستاد كل نيروهاي مسلح و وزارت آموزش و پرورش

نمايش...

ويژه
باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

سرتيپ دوم بازنشسته پاسدار دكتر محمدعلي باراني

نمايش...

كسر خدمت
اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

فرآيند انجام پروژه‌ تحقيقاتي به عنوان بخشي از خدمت سربازي

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحبنظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره