كاربر ميهمان جمعه، 23 آذر 1397
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 سرلشکر صفوی:

ايمان به خداوند و بصيرت سياسي نيروي محركه مقاومت است

دستيار و مشاور عالي مقام معظم رهبري گفت: ايمان به خداوند و بصيرت سياسي نيروي محركه مقاومت است و ايمان به هدف و صبر و استقامت در راه رسيدن به هدف برپايه تقواي الهي شكل مي گيرد.

3 آبان 1394-08:31:12


ايمان به خداوند و بصيرت سياسي  نيروي محركه مقاومت  است
3 آبان 1394-08:31:12
منبع خبر: خبر گزاری تسنیم
فرستنده: دبیر سایت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

به گزارش سايت پايداري پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس، سرلشكر سيد يحيي صفوي دستيار و مشاور عالي مقام معظم رهبري، در مجمع بزرگ رزمندگان بهداري دفاع مقدس و هيات خيريه امدادگران عاشورا كه به مناسبت سوگواري عزاي حضرت ابا عبدالله الحسين (ع) برگزار شد، گفت: معرفت و بصيرت نسبت به قيام عاشورا رمز محشوري با ابا عبدالله الحسين(ع) است و عزاداري امام حسين عليه السلام از راه هاي تقرب به خداوند است.

وي افزود: از ابتداي خلقت مصيبت‌هاي زيادي دامن انسان ها را گرفته است اما جنس و عظمت مصيبتي كه بر امام حسين (ع) و يارانش وارد آوردند، قابل مقايسه با هيچ اتفاقي نيست و اين رويداد در نوع خود بي همانند است.

دستيار و مشاور عالي مقام معظم رهبري با اشاره به شرايط و زمان شكل گيري قيام عاشورا گفت: نگاهي به شرائط زماني قيام عاشورا تداعي كننده اين سئوال است كه چگونه جامعه اي كه عاشق پيامبر (ص) در چند دهه بودند، اينچنين به عصيان و تباهي پيش مي روند كه سر از تن امام حسين (ع) و يارانش جدا كردند و اين سنگدلي نسبت به شخصيت هاي مهم و تاثير گذار مذهبي آن روزگار از كجا نشات گرفته است؟

سرلشكر صفوي همچنين تاكيد كرد: بايد مراقب بود و از عاشورا درس گرفت كه مبادا در گذر زمان دچار تغيير و تحولات در فكر و عمل خود گرديم و اين تحولات انسان را به مرور از مسير عاقبت به خيري دور كند.

وي با اشاره به ريشه شرارت ها و زشتي ها گفت: ريشه تمام شرارت ها و بدهي ها، جهالت انسان است و آثار جهالت انسان است كه در دنيا و آخرت گريبان انسان را مي گيرد.

دستيار و مشاور عالي مقام معظم رهبري افزود: شرافت و كرامت انساني در علم و بهره گيري از عقل است، يعني تعقل و خردورزي است كه مي تواند خلافت انسان را تثبيت كند و ناداني بزرگترين مصيبتي است كه گريبان يك جامعه را خواهد گرفت و اين مصيبت مي تواند منجر به ضربه و مصيبت بزرگتري بر پيكره دين شود و خردورزي در اعمال و رفتار مي تواند انسان را از جهل دور كند.

سرلشكر صفوي ادامه داد: انحرافات جامعه اسلامي پس از حضرت رسول(ص) ناشي از عدم تشخيص حق و باطل و نقصان ايمان در باور حق و حقيقت و دنيا پرستي و مقدم دانستن دنيابر آخرت بود. به نظر مي رسد جامعه آن روز مكه و مدينه داراي اطلاعات كافي بود، اما نقصان و فقر عمده آنها نشات گرفته از عدم بهره گيري قدرت بصيرت سياسي و خردورزي بود كه منجر به پيدايش چنين رويداد عظيمي و ذلت و تباهي جامعه آن روز شد.

وي افزود: قطعا انسان هاي بسياري درآن زمان امام حسين (ع) را مي شناختند و مي دانستند كه حق با امام حسين (ع) است، اما دنيا دوستي دنيا پرستان و ضعف در ايمان آنها باعث شد تا در مقابل آن حضرت قرار بگيرند و گذشت زمان، موضوعي بود كه در طول چند دهه انسان‌هاي مجاهد و متعبد را به انسان هاي راحت‌طلب، دنيا زده و اسير جذابيت هاي ظاهري، تبديل كرده بود. انسان‌هايي كه پس از گذشت چند دهه به دوران جاهيلت بازگشتند.

دستيار و مشاور عالي مقام معظم رهبري با اشاره به ضرورت حفاظت و مراقبت از رفتارهاي جامعه در طول زمان، گفت: بايستي رفتارهاي هر جامعه اي مورد مراقبت و حفاظت قرارگيرد تا جوامع مختلف دچار انحرافات و تغييرات نشوند و وظيفه صيانت از جوامع در مقابل انحرافات، به عهده خواص جامعه است، بصيرت بخشي در هر جامعه اي نيازمند نقش خواصي است كه با شجاعت توان نشان دادن مسير حق و درست به جامعه را داشته باشند و اين گروه بايستي تحمل دشواري‌ها و ناملايمات را داشته باشند.

سرلشكر سيد رحيم صفوي با اشاره آفت خواص جامعه اسلامي پس از رحلت حضرت رسول (ص)، گفت: دنيادوستي و روحيه راحت طلبي آفت خواص جامعه پيامبر پس از رحلت ايشان شد و باعث سلب جرات و جسارت لازم در پايداري در مسير حق شد.

وي با اشاره به حركت شيفتگان امام حسين (ع) و آزاديخواهان جهان در پايداري ودر مسير حق و عدالت، گفت: مقاومت در همه زمينه ها مي تواند از درس هاي بزرگ قيام عاشورا باشد كه نتيجه آن پيروزي در ميدان هاي مختلف است و درس ها و عبرت هاي حادثه عاشورا، امروز بايستي الگو و راهگشاي انسان‌هاي آزادي‌خواه و آزاده سراسر جهان باشد.

دستيار و مشاور عالي مقام معظم رهبري افزود: امروز كشتي نجات امام حسين (ع) نجات دهنده جمعيت كثيري از شيفتگان آن حضرت است كه در طوفان هاي مواج اين دنيا عاشقانه در طي مسير حق و حقيقت هستند و بي شك حادثه عاشورا محدود به زمان و مكان خاصي نيست و اين فرهنگ و حادثه در طول زمان با انسانها حركت مي كند. اتفاقي كه در شرايط امروز در برخي از كشورها ي منطقه شاهد آن هستيم، پرتويي از آموزه هاي عاشورايي است.

سرلشكر صفوي در ادامه با اشاره به ضرورت درك صحيح از حادثه عاشورا و تطبيق آن با شرائط روز هر جامعه اي گفت: ايمان به خداوند و بصيرت سياسي نيروي محركه مقا


ايمان به خداوند و بصيرت سياسي نيروي محركه مقاومت است

3 آبان 1394-08:31:12

كد خبر: 25900

منبع خبر: خبر گزاری تسنیم

فرستنده: دبیر سایت

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.


امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

حمله ي مزدوران رژيم پهلوي به بيمارستان امام رضا ع درمشهد


همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش
در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

انعقاد تفاهنامه بين ستاد كل نيروهاي مسلح و وزارت آموزش و پرورش

نمايش...

ويژه
باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

سرتيپ دوم بازنشسته پاسدار دكتر محمدعلي باراني

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحبنظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره