كاربر ميهمان دوشنبه، 25 تير 1397
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 سردار كارگر در ديدار با رئيس مجلس شوراي اسلامي:

دفاع مقدس متعلق به تمام مستضعفين جهان است/ تدوين 14 جلد دايرة المعارف دفاع مقدس تا پايان برنامه ششم

رئيس بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس نبايد محصور در نظاميان باشد چرا كه متعلق به همه مردم، مسلمانان و تمام مستضعفين جهان است.

22 دي 1394-08:22:22


دفاع مقدس متعلق به تمام مستضعفين جهان است/ تدوين 14 جلد دايرة المعارف دفاع مقدس تا پايان برنامه ششم
22 دي 1394-08:22:22
منبع خبر: دفاع پرس
فرستنده: دبیر سایت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

به گزارش سايت پايداري پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس، سردار سرتيپ بسيجي دكتر بهمن كارگر رئيس بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس در ديدار با رئيس مجلس شوراي اسلامي و تعدادي از نمايندگان مجلس كه امروز در مجلس شوراي اسلامي انجام شد، گفت: بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس در سال 69 به ابتكار مقام معظم رهبري در تابعيت ستاد كل نيروهاي مسلح كار خود را آغاز كرد و در سال 71 نيز اساسنامه آن به تصويب رسيد.

وي افزود: در اين اساسنامه هيأت امنايي پيش بيني شده بود كه تا سال 91 بنا به دلايل مختلفي تشكيل نشد اما با تلاش‌هايي كه صورت گرفت در سال 91 اين هيأت را تشكيل داديم.

سردار كارگر با اشاره به اينكه اين هيأت تاكنون سه جلسه را برگزار كرده كه خروجي آن توفيقات خوبي را داشته، افزود: با توجه به اختياراتي كه رهبري در اين اساسنامه تفويض كردند، در حال حاضر 7 وزير عضو اين هيأت امنا هستند؛ همچنين رئيس ستاد كل نيروهاي مسلح، وزير دفاع، رئيس بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس، رؤساي صدا و سيما، سازمان تبليغات اسلامي، بنياد شهيد، بسيج مستضعفين و فرماندهان سپاه و ارتش در آن عضو هستند كه البته سرلشكر فيروز آبادي به عنوان رئيس اين مجموعه و بنده هم به عنوان دبير هيأت امنا مشغول به فعاليت هستيم.

رئيس بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس با بيان اينكه يكي از كارهاي بنياد، ايجاد فضايي مناسب جهت تعامل و مشاركت فزاينده افراد است، اضافه كرد: اعتقاد ما بر اين است كه دفاع مقدس نبايد محصور در نظاميان باشد چرا كه دفاع مقدس متعلق به همه مردم، مسلمانان و تمام مستضعفين جهان است.

وي با اشاره به صدور روحيه بسيجي و تفكر دفاع مقدس به ملت‌هاي آزاده جهان، اظهار داشت: امروز به بركت همين روحيه و تفكر، مشاهده مي‌كنيم كه كشورهايي مانند عراق، سوريه و لبنان، نجات يافته‌اند.

سردار كارگر سپس با بيان اينكه ما با دولت قبلي نيز تعاملات خوبي داشتيم، بر ضرورت توجه تمام نهادها به موضوع دفاع مقدس تأكيد كرد و افزود: يكي از كارهايي كه همواره مد نظر داشتيم، عدم ورود مسائل جناحي و حزبي به امر دفاع مقدس است چرا كه ورود اينگونه مسائل براي دفاع مقدس هم چون سم مهلك عمل مي‌كند؛ لذا سعي كرديم در اين رابطه طبق فرمايش مقام معظم رهبري گام برداريم.

وي همچنين اضافه كرد: طبق سند راهبردي بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس كه سال گذشته تنظيم و به تصويب هيأت امنا رسيد و توسط رياست ستاد كل نيروهاي مسلح نيز به ديگر واحدها ابلاغ شد، تكليف ما تا افق چشم انداز برنامه ششم و هفتم معلوم و مشخص شد.

رئيس بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس با اشاره به فعاليت‌هاي عمراني و سخت افزاري بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس، اظهار داشت: در حال حاضر 55 يادمان دفاع مقدس را در استان‌هاي خوزستان، ايلام، كرمانشاه، بوشهر و كردستان ايجاد كرديم و راهيان نور دريايي را هم چند سالي است كه فعال كرديم.

وي افزود: علاوه بر اين در سال‌هاي اخير، راهيان نور غرب و شمال غرب كشور نيز فعال شده كه سال گذشته بيش از دو ميليون نفر از اين مناطق بازديد كردند.

سردار كارگر ادامه داد: در حال حاضر 30 مركز فرهنگي دفاع مقدس را در سراسر كشور در حال ساخت داريم كه در اين رابطه استاندارها را به عنوان فرماندهان قرارگاه ساخت اين مراكز قرار داديم كه اين باعث شده با انگيزه قابل توجهي كار را دنبال كنند.

وي همچنين اضافه كرد: اين مراكز فرهنگي پيشتر به نام باغ موزه دفاع مقدس ياد مي‌شدند كه در گردشكار ارسالي خدمت مقام معظم رهبري، ايشان فرمودند كه عنوان مراكز فرهنگي بر اين مجموعه‌ها اطلاق شود.

رئيس بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس تصريح كرد: پيش بيني ما در خصوص روند اجرايي ساخت اين مراكز فرهنگي اين است كه در برنامه ششم 70 درصد آن به بهره برداري رسيده و 30 درصد باقي مانده هم در برنامه هفتم به اتمام برسد.

وي بيان داشت: درباره تاريخ و دايرة‌ المعارف دفاع مقدس هم كه مجلس پيش از اين بر آن تأكيد داشت، بايد بگويم تا به امروز سه جلد از دايرة المعارف دفاع مقدس تدوين شده و پيش بيني ما اين است كه تا پايان برنامه ششم تمامي 14جلد اين دايرة المعارف تدوين مي‌شود.

سردار كارگر در بخش ديگري از سخنان خود عنوان كرد: تاكنون پيكر 8060 نفر از شهداي گمنام در كشور دفن شده‌اند و 1408 يادمان هم براي اين شهدا ساخته شده و چون مسئوليت آباد سازي اين يادمان‌ها بر عهده بنياد است، تا به امروز تعداد 50 درصد اين يادمان‌ها آباد شده و اميدواريم مابقي آنها هم با كمك مسئولان تكميل شود.

وي با اشاره به اينكه تدوين تاريخ دفاع مقدس را در افق چشم انداز برنامه‌هاي بنياد قرار داده‌ايم، گفت: خواهش ما اين است كه در برنامه ششم و هفتم موضوعات م


دفاع مقدس متعلق به تمام مستضعفين جهان است/ تدوين 14 جلد دايرة المعارف دفاع مقدس تا پايان برنامه ششم

22 دي 1394-08:22:22

كد خبر: 29226

منبع خبر: دفاع پرس

فرستنده: دبیر سایت

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.


امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

آغازمرحله ي دوم عمليات رمضان درمنطقه ي شرق كانال پرورش ماهي


همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش
در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

انعقاد تفاهنامه بين ستاد كل نيروهاي مسلح و وزارت آموزش و پرورش

نمايش...

ويژه
باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

سرتيپ دوم بازنشسته پاسدار دكتر محمدعلي باراني

نمايش...

كسر خدمت
اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

فرآيند انجام پروژه‌ تحقيقاتي به عنوان بخشي از خدمت سربازي

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحبنظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره