كاربر ميهمان دوشنبه، 28 خرداد 1397
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 دانش‌نامه دفاع مقدس در خوزستان تدوين مي‌شود

مديركل حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس خوزستان گفت: تلاش بر اين است كه دانش‌نامه دفاع مقدس در استان خوزستان تدوين شود كه در صورت تحقق اين امر، اين دانش‌نامه در گسترش فرهنگ دفاع مقدس بسيار تاثير گذار خواهد بود.

23 خرداد 1395-10:59:15


دانش‌نامه دفاع مقدس در خوزستان تدوين مي‌شود
23 خرداد 1395-10:59:15
منبع خبر: خبرگزاری ایسنا
فرستنده: دبیر منابع

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

به گزارش سايت پايداري پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس، سردار محمد علي‌پور در جلسه شوراي حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس كه در استانداري خوزستان برگزار شد، اظهار كرد: خوزستان برخوردارترين استان از نظر جغرافيايي، نيروي انساني، امكانات و همچنين تاريخ با دفاع مقدس است و بيشترين آسيب‌ها را نيز از آن دوران ديده است ولي تاكنون آنچنان كه بايد از اين ظرفيت استفاده نشده است.

وي افزود: بايد از ظرفيت فرهنگي دفاع مقدس در استان خوزستان استفاده كنيم و تجربيات و ظرفيت‌هاي همه كساني كه در دفاع مقدس نقش ايفا كرده‌اند، اعم از نيروهاي مردمي و نظامي و دولتي بايد منعكس شود.

مديركل حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس خوزستان تصريح كرد: نه از ظرفيت نيروي انساني و نه از جغرافيا و نه از فرهنگ و فضاي ايجاد شده دفاع مقدس در استان خوزستان استفاده نشده است و اين در حالي است كه استان‌هاي ديگر براي بهره‌گيري از فضاي دفاع مقدس در رقابت هستند. در اين زمينه انتظار از استان خوزستان چه در مجموعه نيروي مسلح، دولت و مردم بسيار بالا است.

علي‌پور با اشاره به تشكيل شوراي حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس عنوان كرد: در سطح ملي سردار فيروزآبادي به عنوان فرمانده نيروهاي مسلح، مسئول اين شورا هستند و در استان‌ها نيز استاندار به عنوان رييس شورا تعيين شده است. در خوزستان پس از ابلاغ تشكيل اين شورا، تفاهم‌نامه‌هاي متعددي در راستاي حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس با دستگاه‌هاي مختلف منعقد شده است.

وي ادامه داد: در برخي ادارات روند كار به خوبي در حال پيش رفتن است ولي در برخي ديگر تنها در حد كارهاي ستادي باقي مانده است و تاكنون نتوانسته‌ايم به حد نصاب برسيم.

مديركل حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس خوزستان عنوان كرد: انتظار داريم كه جلسات شوراي حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس به صورت منظم و حداقل هر دو ماه يك بار برگزار شود. استاندار سابق نيز توجه ويژه‌اي به برگزاري و حضور در جلسات دفاع مقدس داشت.

علي‌پور گفت: تاريخ دفاع مقدس نبايد در سينه‌ها باقي بماند بلكه بايد به مستندات مكتوب آوايي و شنوايي تبديل شود. تلاش بر اين است كه دانش‌نامه دفاع مقدس در استان خوزستان تدوين شود كه در صورت تحقق اين امر، اين دانش‌نامه در گسترش فرهنگ دفاع مقدس بسيار تاثير گذار خواهد بود.

فرج‌‌الله خبير، سرپرست استانداري خوزستان نيز در اين جلسه اظهار كرد: حاضر نشدن برخي از اعضاي شورا در جلسه جاي گلايه دارد و بايد در خصوص عدم حضور خود توضيح ارايه كنند.

وي با بيان اين‌كه تشكيل منظم جلسات شوراي حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس بايد در دستور كار قرار گيرد، افزود: هر كدام از كميته‌هاي تخصصي شورا كه به دنبال برپايي جلسه هستند و با عدم استقبال دستگاه‌هاي اجرايي مواجه شدند، آن دستگاه‌ها بايد مورد بازخواست قرار گيرند.

سرپرست استانداري خوزستان با تاكيد بر لزوم تلاش در جهت حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس تصريح كرد: بايد به هر شكلي كه باشد تمام آثار دوران دفاع مقدس حفظ شود. نمي‌‌توان از ارزش‌هاي دوران دفاع مقدس گذر كرد و حفظ اين ارزش‌ها بايد تداوم پيدا كند.

خبير عنوان كرد: ارزش‌هاي دوران دفاع مقدس بايد حفظ و نشر پيدا كند و تلاش شود كه اين ارزش‌ها در جامعه گسترش يابد. تاريخ دوران دفاع مقدس نيز بايد مورد توجه قرار گيرد تا اين وقايع، مستند شوند.

وي با اشاره به وضعيت يادمان‌هاي دفاع مقدس گفت: بايد گزارش دقيقي از وضعيت يادمان‌هاي شهداي دفاع مقدس در استان خوزستان تهيه شود و مشخص شود كه بهبود وضعيت يادمان‌هاي شهدا و تكميل آن‌ها به چه ميزان بودجه و اعتبار نياز دارد.


دانش‌نامه دفاع مقدس در خوزستان تدوين مي‌شود

23 خرداد 1395-10:59:15

كد خبر: 32700

منبع خبر: خبرگزاری ایسنا

فرستنده: دبیر منابع

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.


امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

ورودحضرت امام (ره)به جماران


همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش
در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

انعقاد تفاهنامه بين ستاد كل نيروهاي مسلح و وزارت آموزش و پرورش

نمايش...

ويژه
باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

سرتيپ دوم بازنشسته پاسدار دكتر محمدعلي باراني

نمايش...

كسر خدمت
اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

فرآيند انجام پروژه‌ تحقيقاتي به عنوان بخشي از خدمت سربازي

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحبنظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره