كاربر ميهمان دوشنبه، 4 تير 1397
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان سپاه:

هيچ عاقلي نيروي دفاعي را كنار نمي‌گذارد/ جمع‌آوري سازمان‌هاي نظامي «حرف غلطي» است/ وظيفه سپاه تأمين امنيت داخلي و خارجي/ برخي حاضر نيستند بي‌اعتمادي به آمريكا را قبول كنند

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با اشاره به برخي اظهارنظرهاي اخير مبني بر اينكه علت پيشرفت برخي كشورها جمع‌آوري سازمان‌هاي نظامي آنها بوده تأكيد كردند: اگر چنين سخناني واقعاً بيان شده باشد، حرف غلطي است.

28 شهريور 1395-18:20:46


هيچ عاقلي نيروي دفاعي را كنار نمي‌گذارد/ جمع‌آوري سازمان‌هاي نظامي «حرف غلطي» است/ وظيفه سپاه تأمين امنيت داخلي و خارجي/ برخي حاضر نيستند بي‌اعتمادي به آمريكا را قبول كنند
28 شهريور 1395-18:20:46
منبع خبر: خبرگزاری تسنیم
فرستنده: مدیر سایت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

به گزارش گروه سياسي باشگاه خبرنگاران تسنيم «پويا» به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي فرمانده معظم كل قوا صبح امروز(يكشنبه 28 شهريور) در ديدار شركت‌كنندگان در همايش سراسري فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، سپاه را «سنگر مستحكم انقلاب» و «عنصر شاخص دفاع از امنيت داخلي و خارجي و هويت برجسته و ممتاز و مورد نياز براي پيشرفت كشور و حركت به سوي آرمانها» دانستند و ضمن اشاره به برخي انحرافها براي مقابله با اجزاء اصلي قدرت نرم و معنوي نظام اسلامي و تحريف آنها، گفتند: يكي از اجزاء مهم قدرت نرم جمهوري اسلامي، بي اعتمادي مطلق به قدرتهاي سلطه‌گر و در رأس آنها امريكا است و اين بي اعتمادي بايد روز به روز گسترش يابد.

رهبر انقلاب اسلامي در ابتداي سخنان خود، فرمان امام(ره) براي تشكيل نيروهاي سه گانه سپاه را ناشي از نگاه نافذ و دورانديشانه و دلِ نوراني آن مرد بزرگ و الهي دانستند و در خصوص اهميت و ارزش و جايگاه سپاه پاسداران انقلاب اسلامي افزودند: جمله معروف امام(ره) مبني بر اينكه «اگر سپاه نبود كشور هم نبود» به اين دليل بود كه سپاه، شجره طيبه‌اي است كه از هويت آن، ايمان و حركت انقلابي و جهادي مي تراود و حفظ كشور و انقلاب نيز منوط به استمرار اين عناصر مهم است.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي لازمه رسيدن به آرمان بزرگ انقلاب يعني «تشكيل تمدن نوين اسلامي» و دفاع از نظام اسلامي در برابر توطئه ها را «حركت انقلابي و جهادي» بر شمردند و گفتند: اكنون بعد از گذشت 37 سال از انقلاب اسلامي به خصوص بعد از دوران دفاع مقدس، حقيقت سخن آن انسان عميق، مجرب و متوكل به خدا در مورد سپاه، بيش از پيش روشن تر شده و بايد گفت «سپاه سنگر مستحكم انقلاب است».

ايشان با تأكيد بر اينكه دفاع از امنيت داخل و خارج از مرزها يكي از وظايف اساسي سپاه پاسداران است، خاطرنشان كردند: سپاه علاوه بر حفظ امنيت و مسائل دفاعي، در عرصه هاي ديگري همچون سازندگي، عمران، خدمت رساني به محرومان، مسائل فرهنگي و هنري و توليد فكر انقلابي، نقش آفرين و تأثيرگذار است كه اين اقدامات بايد ادامه يابند و به اطلاع مردم و افكار عمومي نيز رسانده شوند.

رهبر انقلاب اسلامي اقدامات دفاعي، سازندگي و فرهنگي سپاه را برجسته و ممتاز خواندند و با تأكيد بر اينكه چنين ارزيابي از اقدامات سپاه، واقع‌گرايانه و غيرجانبدارانه است، افزودند: حتي دشمنان نظام و انقلاب نيز چنين قضاوتي درباره سپاه پاسداران دارند.

فرمانده كل قوا با تأكيد بر اينكه حفظ هويت سپاه، اقدامي مهم و نيازمند هوشياري و آسيب شناسي دائمي است، خاطرنشان كردند: حفظ، به معناي توقف در زمان نيست بلكه بايد همگام با تغيير ابزارها و پيشرفتهاي دشمن، سپاه نيز به پيشرفتهاي خود در عرصه هاي علم و فناوري و نوآوريها قانع نباشد و حركت رو به جلو متوقف نشود.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي «امنيت» را موضوعي بسيار مهم و زمينه‌ساز پيشرفت معنوي و مادي جامعه خواندند و گفتند: از جمله وظايف سپاه، تأمين امنيت داخلي و خارجي است و اگر امنيت خارجي وجود نداشته باشد، و در خارج از مرزها جلوي دشمن گرفته نشود، امنيت داخلي هم از بين خواهد رفت.

ايشان لازمه رفع تهديدهاي نظامي را اقتدار روزافزون نيروهاي مسلح دانستند و افزودند: در طول سالهاي گذشته گاهي اوقات سخناني از جانب برخي مسئولان مطرح شده مبني بر اينكه رفع تهديد نظامي و جنگ به دليل فلان اقدام بوده است، در حالي كه اين سخنان صحيح نيست، زيرا تنها عامل رفع تهديد نظامي، «اقتدار دفاعي و نظامي» و «ايجاد ترس و رعب در دشمن» بوده و خواهد بود.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به برخي اظهارنظرهاي اخير مبني بر اينكه علت پيشرفت برخي كشورها، جمع آوري سازمان‌هاي نظامي آنها بوده است، تأكيد كردند: باور اين سخنان از كساني كه به آنها نسبت داده شده، بسيار سخت است، اما اگر چنين سخناني واقعاً بيان شده باشد، حرف غلطي است.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي گفتند: كشورهايي كه گفته مي شود سازمان نظامي خود را جمع‌آوري كردند، به اختيار خود اين كار را نكردند بلكه آنها در جنگ جهاني نابود شده بودند و به آنها اجازه ندادند كه سازمان نظامي داشته باشند.

ايشان تأكيد كردند: هيچ عاقلي نيروي دفاعي خود را كنار نمي گذارد، بنابراين بايد قدرت دفاعي كشور را روز به روز استحكام بخشيد.

رهبر انقلاب اسلامي «ايمان» را عامل اصلي استحكام توان دفاعي كشور بر شمردند و خاطرنشان كردند: جنگ نامتقارن به همين معنا است و طرف مقابل با وجود داشتن ابزار و تجهيزات پيشرفته، فاقد عامل ايمان است.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي افزودند: نمونه بارز جنگ نامتقارن در عراق روي داد و آن هنگامي بود كه نيروهاي مردمي عراق كه فاقد تجهيزات پيشرفته نظامي هستند اما از ايمان بالايي برخوردارند،


هيچ عاقلي نيروي دفاعي را كنار نمي‌گذارد/ جمع‌آوري سازمان‌هاي نظامي «حرف غلطي» است/ وظيفه سپاه تأمين امنيت داخلي و خارجي/ برخي حاضر نيستند بي‌اعتمادي به آمريكا را قبول كنند

28 شهريور 1395-18:20:46

كد خبر: 33947

منبع خبر: خبرگزاری تسنیم

فرستنده: مدیر سایت

امتياز:

   3/5

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.


امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

انتقال حضرت امام (ره)از زندان به بازداشگاه عشرت آباد تهران
عمليات قدس 2 ، منطقه هورالهويزه عراق
حملهگسترده يارتش عراق درجبهه جنوب وبازپس گيري جزاير مجنون و منطقه ي شمالي كوشك


همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش
در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

انعقاد تفاهنامه بين ستاد كل نيروهاي مسلح و وزارت آموزش و پرورش

نمايش...

ويژه
باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

سرتيپ دوم بازنشسته پاسدار دكتر محمدعلي باراني

نمايش...

كسر خدمت
اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

فرآيند انجام پروژه‌ تحقيقاتي به عنوان بخشي از خدمت سربازي

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحبنظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره