كاربر ميهمان دوشنبه، 6 خرداد 1398
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 به مناسبت گرامي‌داشت دهه‌ي مبارك فجر:

به مناسبت گرامي‌داشت دهه‌ي مبارك فجر، مراسم رونمايي از ‌١٠ عنوان كتاب مرتبط با حوزه‌ي ايثار و مقاومت برگزار شد. در اين مراسم كه امروز (سه‌شنبه، ‌٢٠ بهمن) در محل كتابخانه‌ي بنياد شهيد و امور ايثارگران برپا شد، سايت نويد شاهد و سايت قربانيان ترور به زبان اردو نيز رونمايي شدند.

21 بهمن 1388-10:26:4521 بهمن 1388-10:26:45
منبع خبر: خبرگزاری ایسنا
فرستنده: دبیر خبر

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

به مناسبت گرامي‌داشت دهه‌ي مبارك فجر، مراسم رونمايي از ‌10 عنوان كتاب مرتبط با حوزه‌ي ايثار و مقاومت برگزار شد.

در اين مراسم كه امروز (سه‌شنبه، ‌20 بهمن) در محل كتابخانه‌ي بنياد شهيد و امور ايثارگران برپا شد، سايت نويد شاهد و سايت قربانيان ترور به زبان اردو نيز رونمايي شدند.

اما از كتاب‌هاي رونمايي‌شده در اين مراسم، يك مجموعه‌ي هفت‌جلدي زندگي‌نامه داستاني زندانيان سياسي مسلمان قبل از انقلاب بود كه با عنوان «يادگاران انقلاب» منتشر شده است.

عنوان‌هاي اين مجموعه به اين شرح است: زندگي‌نامه داستاني آزاده احمد منصوري با عنوان «باران در سلول» به قلم علي‌الله سليمي / زندگي‌نامه داستاني آزاده زهرا و معصومه جزايري با عنوان «در راه كه مي‌آمدي» به قلم زهرا زواريان / زندگي‌نامه داستاني آزاده ميرمحمدصادقي با عنوان «شلاق با تشديد لام» به قلم حسن حبيب‌زاده / زندگي‌نامه داستاني آزاده حسين رشوند با عنوان «آسمان در پنجره» به قلم مينا پرندوش / زندگي‌نامه داستاني آزاده جاسم عبدالهي با عنوان «از پشت سيم‌هاي خاردار» به قلم كامران محمدي / زندگي‌نامه داستاني آزاده علي صباغ ثاني‌نژاد با عنوان «پيشنهاد آقاي رييس» به قلم شمسي خسروي / زندگي‌نامه داستاني آزاده منوچهر طالبلو با عنوان «واپسين لحظه‌هاي يك محكوم به اعدام» به قلم كاوه بهمن.

همچنين كتابي با عنوان «انقلاب اسلامي در كلام شهدا» كه گزيد‌ه‌ي موضوعي وصاياي شهداست، در ميان كتاب‌هاي رونمايي‌شده به چشم مي‌خورد. اين اثر دومين كتاب از مجموعه گزيده‌هاي موضوعي وصاياي شهداست كه كتاب اول به موضوع بسيج اختصاص داشت و اين كتاب، گزيده‌اي از وصيت‌نامه‌هاي ‌5100 شهيد است كه در وصيت‌نامه‌هاي خود به انقلاب اسلامي اشاره داشته‌اند.

«مشق عشق» عنوان كتاب ديگري است كه صبح امروز از آن رونمايي شد و حاوي آثار خطاطي ايثارگران هنرمند است. اين مجموعه شامل آثار برتر جشنواره‌اي است كه توسط بنياد شهيد و امور ايثارگران استان قزوين برگزار شده است.

از ديگر آثار رونمايي‌شده، «شهداي عصر پيامبر (ص)» بود كه نخستين جلد از يك مجموعه‌ي پنج‌جلدي است كه به معرفي شهداي صدر اسلام تا عصر غيبت مي‌پردازد. ساير مجلدات اين مجموعه با عنوان‌هاي «شهداي عصر علوي»، «شهداي عصر حسيني»، «شهداي عصر جعفري» و «شهداي عصر غيبت» در آينده منتشر خواهند شد.

در اين مراسم، جليل صفري - معاون پژوهش و ارتباطات فرهنگي بنياد شهيد - كتاب «شهداي عصر پيامبر (ص)» را كتابي منحصربه‌فرد خواند و گفت، براي اولين‌بار است كه چنين مجموعه‌اي آماده مي‌شود كه در آن تنها به منابع دست ‌اول رجوع شده است. او منابع دست‌ اول را منابعي دانست كه تا قرن چهار و پنج نوشته شده‌اند.

او همچنين تأكيد كرد كه در اين كتاب با كمك تصاوير ماهواره‌يي و تصاويري كه از قديم موجود بوده است، محل مربوط به نبردها و غزوات پيامبر (ص) به تصوير كشيده شده است.

سردار محسن افسري - قائم‌مقام بنياد شهيد و امور ايثارگران - نيز مهم‌ترين اقدام بنياد شهيد را اقدامات ترويجي آن دانست و افزود: يكي از وظايف اصلي ما، ترويج فرهنگ ايثار و شهادت است.

او بنياد شهيد را يك بنياد فرهنگي توصيف و عنوان كرد: اگر به خانواده‌ي شهدا و ايثارگران خدماتي ارائه مي‌شود، بايد صبغه‌ي فرهنگي داشته باشد.

افسري به فرمايشات مقام معظم رهبري اشاره كرد و گفت: ما بايد كمربسته‌ي فرهنگ شهادت باشيم.

معاون پژوهش و ارتباطات فرهنگي بنياد شهيد با اشاره به اين موضوع كه شهدا و زندانيان سياسي فرصتي براي مستند‌سازي نداشته‌اند، تأكيد كرد كه ما بايد با مستندسازي، فرهنگ شهادت را توسعه دهيم.

او شهداي اسلام را منحصر به شهداي انقلاب ندانست و افزود: بايد همه‌ي شهداي اسلام معرفي شوند.

وي همچنين شهدا را متعلق به نسل كنوني ندانست و تأكيد كرد كه شهدا نه تنها براي نسل‌هاي بعد؛ بلكه متعلق به همه‌ي انقلابيون و آزادگان دنيا هستند. درواقع، شهدا متعلق به تاريخ هستند و همه‌ي تاريخ بايد از آن‌ها بهره‌مند شوند.

قائم‌مقام بنياد شهيد به مباني اعتقادي زندانيان سياسي اشاره كرد و افزود: بايد ببينيم چه اتفاقي افتاد كه آن‌ها راه خود را از گروه‌هاي التقاطي جدا كردند.

او تأكيد كرد كه يكي از اين اصول، اعتقاد به ولايت فقيه بود. گروه‌هاي ديگر معتقد بودند كه روحانيت و امام (ره) نمي‌توانند انقلاب را به پيروزي برسانند.

افسري همچنين تصريح كرد كه فرق انقلابيون ما با انقلابيون كمونيستي و سوسياليستي در اين مسأله بود كه انقلابيون ما فقط براي خدا جنگيدند و آن‌ها براي ماديات مي‌جنگيدند.

او مهم‌ترين نكته در وصاياي شهدا را ولايت فقيه و رهبري دانست و تأكيد كرد: همه‌ي وصيت‌نامه‌ها با درود به رهبر كبير انقلاب شروع مي‌شود.


21 بهمن 1388-10:26:45

كد خبر: 3624

منبع خبر: خبرگزاری ایسنا

فرستنده: دبیر خبر

امتياز:

   0

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.


امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    

همايش
همايش ملي مطالبات حقوقي-بين‌المللي دفاع مقدس

همايش ملي مطالبات حقوقي-بين‌المللي دفاع مقدس

ورود به صفحه اصلي همايش

نمايش...

فصلنامه
فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه‌ي علمي- ترويجي مطالعات دفاع مقدس، مقالات علمي اساتيد و پژوهشگران گرامي را در حوزه‌هاي ذيل مورد‌پذيرش قرار مي‌دهد.

نمايش...

بيانيه گام دوم انقلاب
گام دوم انقلاب

گام دوم انقلاب

بيانيه‌ي گام دوم رهبرانقلاب به مناسب 40 سالگي انقلاب اسلامي

نمايش...

فرآيند طرح‌هاي جايگزين و كسري خدمت مقدس سربازي
فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

متقاضيان استفاده از طرح جايگزين يا كسر خدمت پس از مطالعه شرايط زير ضمن رعايت تمامي شرايط اقدام نمايند.

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحب‌نظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره