كاربر ميهمان جمعه، 23 آذر 1397
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 فرمانده کل قوا در دانشگاه افسری امام علی (ع):

قدرت دفاعي كشور قابل مذاكره و معامله نيست

حضرت آيت الله خامنه‌اي فرمانده كل قوا در سخناني، مهم‌ترين وظيفه و مسئوليت نيروهاي مسلح را تأمين امنيت كشور خواندند و با تاكيد بر اينكه پيشرفت در عرصه‌هاي مختلف از جمله علمي و صنعتي و اقتصادي منوط به وجود امنيت است، گفتند: امنيت بستري براي رشد همه عناصر قدرت و پيشرفت است؛ زيرا در فضاي ناامني، آرمان‌هاي بزرگ و درخشان از ذهن‌ها فراموش مي‌شوند.

3 آبان 1396-13:30:35


قدرت دفاعي كشور قابل مذاكره و معامله نيست
3 آبان 1396-13:30:35
منبع خبر: خبرگزاری دفاع مقدس
فرستنده: مدیر سایت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

به گزارش سايت پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس به نقل از دفاع پرس، رهبر معظم انقلاب اسلامي در ابتداي ورود به ميدان، در محل يادمان شهدا حضور يافتند و با قرائت فاتحه، ياد شهيدان مجاهد را گرامي داشتند.

فرمانده كل قوا سپس از يگان‌هاي حاضر در ميدان سان ديدند. ايشان همچنين جانبازان سرافراز حاضر در ميدان را مورد تفقد قرار دادند.

در اين مراسم حضرت آيت الله خامنه‌اي فرمانده كل قوا در سخناني، مهم‌ترين وظيفه و مسئوليت نيروهاي مسلح را تأمين امنيت كشور خواندند و با تاكيد بر اينكه پيشرفت در عرصه‌هاي مختلف از جمله علمي و صنعتي و اقتصادي منوط به وجود امنيت است، گفتند: امنيت بستري براي رشد همه عناصر قدرت و پيشرفت است؛ زيرا در فضاي ناامني، آرمان‌هاي بزرگ و درخشان از ذهن‌ها فراموش مي‌شوند.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به اينكه در شرايط كنوني مهم‌ترين مسئله كشور، موضوع اقتصاد و معيشت مردم است، افزودند: بناي اقتصاد كشور نيز بايد يك بنيان امني باشد.

ايشان بنيان اقتصادي كشور را به دليل وابسته بودن به درآمد نفت، ناامن خواندند و تاكيد كردند: وابستگي اقتصاد به نفت، يك مشكل تاريخي و بجامانده از دوران قبل از انقلاب است و همين موضوع موجب شده است كه ما در دوران‌هاي مختلف در زمينه فروش نفت و درآمد حاصل از آن، دغدغه داشته باشيم.

رهبر انقلاب اسلامي با تاكيد بر اينكه تا وقتي اقتصاد كشور از نفت فاصله نگيرد، بنيان صحيح و امني به‌وجود نخواهد آمد، خاطرنشان كردند: بيان اين موضوع اقتصادي در اين محيط نظامي، براي نشان دادن اهميت امنيت در همه بخش‌هاست.

حضرت آيت الله خامنه‌اي همه مردم بويژه جوانان را به دانستن قدر امنيتِ موجود و عزت و آرامش و سربلندي كشور كه به بركت نظام جمهوري اسلامي بوجود آمده، توصيه كردند و گفتند: روزگاري، ايران عزيز با گذشته تاريخي و درخشان خود و با استعدادهاي بي‌پايان، زيرپاي مستشاران آمريكايي و صهيونيستي و انگليسي بود و به‌دست حاكمان وابسته و ضعيف و پَست، تحقير مي‌شد؛ اما اسلام، اين كشور را نجات داد و جمهوري اسلامي، ايران را عزيز و مقتدر كرد.

ايشان، با اشاره به ناراحتي و عصبانيت قدرت‌هاي استكباري از اقتدار منطقه‌اي ايران، افزودند: دشمنان نظام اسلامي عناصر اقتدار ملي كشور را عامل مزاحم خود مي‌دانند و با آنها مقابله مي‌كنند و بر همين اساس با افزايش اقتدار جمهوري اسلامي در ميان ملت‌ها، در منطقه و فراتر از منطقه مخالفند؛ زيرا اين اقتدار، عمق راهبردي نظام اسلامي است.

رهبر انقلاب اسلامي، مخالفت قدرت‌هاي استكباري با توان دفاعي كشور را نيز در همين چارچوب ارزيابي و تاكيد كردند: راه مقابله با اين مخالفت‌ها، اين است كه برخلاف خواسته آنها، بر عناصر اقتدار ملي، تكيه و ايستادگي كنيم.

حضرت آيت الله خامنه‌اي در همين خصوص گفتند: همان‌طور كه قبلاً بارها اعلام كرده‌ايم و باز هم اعلام مي‌كنيم، امكانات و قدرت دفاعي كشور قابل مذاكره و چانه‌زني نيست و در خصوص ابزارهاي دفاعي كشور و هر آنچه اقتدار ملي را تأمين يا پشتيباني مي‌كند، هيچ‌گونه چانه‌زني و معامله‌اي با دشمن نداريم و راه اقتدار را با قوت به پيش خواهيم برد.

رهبر انقلاب اسلامي خطاب به جوانان گفتند: اين كشور متعلق به شما است و بايد همانگونه كه جوانانِ ديروز به وظيفه خود عمل كردند، شما نيز در سايه اسلام و در چارچوب آرمان‌هاي انقلاب اسلامي، كشور را به اوج عزت برسانيد.

حضرت آيت الله خامنه‌اي همچنين با تشكر از فرماندهان و اساتيد دانشگاه افسري امام علي (ع)، اين دانشگاه را فيضيه ارتش خواندند و ياد و خاطره شهداي ارتش بويژه شهداي دانشگاه افسري امام علي (ع) را گرامي داشتند.

در اين مراسم، امير سرلشكر موسوي فرمانده كل ارتش ضمن خير مقدم به رهبر معظم انقلاب اسلامي، گفت: متعهد مي‌شويم كه ارتش دست از دست سپاه پاسداران در نياورد تا پايه‌هاي رژيم سلطه فرو ريزد و عمر رژيم صهيونيستي هر چه زودتر به پايان رسد.

امير فولادي فرمانده دانشگاه امام علي(‌ع) نيز گزارشي از اقدامات و برنامه‌هاي علمي، فرهنگي، آموزشي و تقويت توان رزمي اين دانشگاه بيان كرد.

در اين مراسم به چند تن از فرماندهان، اساتيد و روحاني نمونه دانشگاه‌هاي افسري ارتش و همچنين همسر شهيد رستمي از شهداي ارتش، هدايايي اعطا شد و نمايندگان دانش‌آ‌موختگان و دانشجويان نيز، مفتخر به دريافت درجه و سردوشي از دست فرمانده كل قوا شدند.

اجراي سرود و رزمايش ميداني، بخش ديگري از مراسم دانش آموختگي دانشگاه امام علي(ع) بود.

در پايان اين مراسم، يگان‌هاي حاضر در ميدان ضمن اجراي عمليات اعتماد به نفس، از مقابل جايگاه رژه رفتند.


قدرت دفاعي كشور قابل مذاكره و معامله نيست

3 آبان 1396-13:30:35

كد خبر: 37006

منبع خبر: خبرگزاری دفاع مقدس

فرستنده: مدیر سایت

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.


امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

حمله ي مزدوران رژيم پهلوي به بيمارستان امام رضا ع درمشهد


همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش
در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

انعقاد تفاهنامه بين ستاد كل نيروهاي مسلح و وزارت آموزش و پرورش

نمايش...

ويژه
باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

سرتيپ دوم بازنشسته پاسدار دكتر محمدعلي باراني

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحبنظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره