كاربر ميهمان يكشنبه، 22 فروردين 1400
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

گزارش تصویری/گالری

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکدۀ امنیت داخلی (امنیتی غیرمسلحانه)

● پژوهشکدۀ جنگ‌های نامنظم و توسعۀ پدافند داخلی (امنیتی مسلحانه)

● پژوهشکدۀ جبهۀ مقاومت

● پژوهشکدۀ دفاع مقدس

● مرکز دایرة‌المعارف دفاعی و امنیتی انقلاب اسلامی

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 با حضور آیت الله رئیسی و قالیباف؛

همايش بين المللي مطالبات حقوقي-بين المللي دفاع مقدس برگزار مي‌شود

همايش بين المللي مطالبات حقوقي-بين المللي دفاع مقدس با سخنراني رئيس قوه قضائيه و رئيس مجلس شوراي اسلامي در پنجم اسفند برگزار مي شود.

2 اسفند 1399-12:04:39


همايش بين المللي مطالبات حقوقي-بين المللي دفاع مقدس برگزار مي‌شود
2 اسفند 1399-12:04:39
منبع خبر: 
فرستنده: 

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

سرلشكر سيد يحيي صفوي دستيار و مشاور عالي فرمانده معظم كل قوا و رئيس همايش بين المللي مطالبات حقوقي-بين المللي دفاع مقدس در تشريح اهداف و ضرورت برگزاري همايش بين المللي مطالبات حقوقي-بين المللي دفاع مقدس، گفت: فلسفه برگزاري اين همايش بين‌المللي، انعكاس مظلوميت و حقانيت ملت ايران در جنگ تحميلي رژيم بعث صدام عليه ملت بزرگ ايران به جوانان ايران و برخي از ملت‌هاي منطقه و جهان و همچنين زمينه‌سازي جهت پيگيري حقوقي و بين‌المللي مطالبات حقوقي جنگ تحميلي و ترور شهيد سليماني و ابومهدي المهندس از دولت تروريستي آمريكا است.

سرلشكر صفوي با بيان اينكه اين همايش به ابتكار پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهيد قاسم سليماني برگزار مي‌شود، به مأموريت اين پژوهشگاه اشاره كرد و اظهار داشت: دستيابي به مرجعيت علمي، مشاركت در نظريه‌پردازي و انجام پژوهش‌هاي سطح راهبردي براي تبيين واقعيت‌هاي راهبردي در خصوص ابعاد مختلف سياسي، اقتصادي، بين المللي، انساني هشت سال دفاع مقدس، نقش‌آفريني در جبهه مقاومت، مقابله با تهديدات امنيتي مسلحانه و غيرمسلحانه از جمله مأموريت‌هاي اين پژوهشگاه است كه توسط ستاد كل نيروهاي مسلح به تصويب رسيده است.

دستيار و مشاور عالي فرمانده معظم كل قوا با تأكيد بر پيروزي قطعي جمهوري اسلامي ايران در جنگ تحميلي خاطرنشان ساخت:

اگرچه دفاع مقدس با پيروزي قطعي و انكارناپذير جمهوري اسلامي ايران به پايان رسيد و موجب شكل‌گيري مكتب مقاومت و تغيير هندسه قدرت در منطقه شد، اما خسارت و واقعيات تلخ در ذات هر جنگي نهفته است و جنگ تحميلي هشت‌ساله نيز خسارت‌هاي فراواني براي كشور، مردم و شهرهاي ما به همراه داشته است.

دستيار و مشاور عالي فرمانده معظم كل قوا با اشاره به بيانات رهبر معظم انقلاب مبني بر اينكه «چرا مردم آلمان و فرانسه نبايد بدانند كه دولت‌هايشان در ۸ سال جنگ عليه ملتي به نام ملت ايران چه كردند» تصريح كرد: اين همايش نخستين رويداد علمي بين المللي است كه به عملكرد حاميان منطقه‌اي و بين المللي در رابطه با تجاوز رژيم بعث صدام به جمهوري اسلامي ايران و حمايت كشورهاي آمريكا، آلمان، انگليس، فرانسه از صدام و تروريسم دولتي آمريكا در ترور شهيد حاج قاسم سليماني و شهيد ابومهدي المهندس مي‌پردازد.

اين فرمانده عالي دوران دفاع مقدس با تحليل عملكرد دولت‌ها و سازمان‌هاي منطقه‌اي و بين المللي حامي رژيم بعث صدام در جنگ تحميلي خاطرنشان ساخت: جنگ تحميلي رژيم بعث صدام عليه ايران، طولاني‌ترين جنگ متعارف قرن بيستم بود كه با حمايت هر دو قدرت غرب و شرق و بيش از ۳۰ دولت اروپايي و عربي انجام گرفت.

سردار صفوي افزود: سازمان ملل متحد و شوراي امنيت در جنگ تحميلي رفتاري كاملاً مغاير با مسئوليت‌ها و منشور خود در پيش گرفتند و از رژيم بعث صدام حمايت كردند. رفتارهاي دوگانه اين سازمان و ساير نهادهاي بين‌المللي نسبت به تجاوز رژيم بعث صدام عليه ايران و تجاوز به كويت در سال ۱۹۹۱ گوياي تناقض و دوگانگي آشكار است.

وي با اشاره به عملكرد دولت‌ها و سازمان‌هاي منطقه‌اي در جنگ تحميلي تأكيد كرد: حمايت‌هاي همه‌جانبه شوراي همكاري خليج فارس از جنگ عليه ايران و كمك‌هاي بلاعوض و وام‌هاي داده شده به رژيم بعث صدام كه از مرز ۸۵ ميليارد دلار گذشت و بيشترين آن توسط كشورهاي كويت و عربستان انجام شد، موجب افزايش خسارت‌ها به مردم و شهرهاي ايران و طولاني شدن جنگ گرديد.

رئيس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهيد قاسم سليماني با اشاره به هزينه‌هاي انساني جنگ تحميلي گفت: در اين جنگ حدود چهار ميليون نفر از استان‌هاي مرزي آواره شدند. موشك‌باران و بمباران حدود ۳۰ شهر بي‌دفاع ايران از جمله شهر مقاومت «دزفول» و بمباران شيميايي شهر سردشت، ۵۲۰ هزار نفر جانباز، شهيد و اسير حاصل از اين تجاوز، دو ميليون نفر از خانواده‌هاي ايراني را با مشكلات فراواني مواجه كرد كه هنوز هم آثار آن باقي است.

وي افزود: جنگ تحميلي رژيم بعث صدام عليه ايران، تنها جنگ و تجاوز رسمي نظامي در اواخر قرن بيستم بود كه در آن آمريكا و شوروي سابق، دو قدرت شرق و غرب برآمده از پايان جنگ دوم جهاني و دوران جنگ سرد، از يك طرف جنگ آن هم دولت متجاوز يعني رژيم بعث صدام، حمايت اطلاعاتي، تسليحاتي، سياسي، رسانه‌اي، اقتصادي و حتي مشاركت نظامي كردند.

سردار صفوي با اشاره به نقش آمريكا در جنگ تحميلي گفت: ايالات متحده آمريكا از سال ۱۳۶۵ به بعد با حمله به سكوهاي نفتي و كشتي ايران، اسكورت كشتي‌هاي نفتي كويت و عربستان دو حامي بزرگ مالي و سياسي عراق و حمله به هواپيماي مسافربري ايران به نفع رژيم بعث صدام وارد جنگ شد.

سردار صفوي با اشاره به نقش دولت‌هاي آلمان، فرانسه و انگليس در حمايت از صدام در جنگ عليه ملت ايران تصريح كرد: دولت‌هاي اروپايي مانند فرانسه، آلمان و انگليس، تجهيزات و مواد اوليه ساخت سلاح‌هاي شيميايي حتي سيانور را در اختيار رژيم بعث صدام قرار دادند و به صورت آشكار تمامي مواد كنوانسيون بين‌المللي منع جنگ‌افزارهاي شيميايي(CWC) سازمان ملل را نقض كردند.

وي افزود: در نتيجه به‌كارگيري سلاح‌هاي شيميايي در شهرهاي مرزي ايران همچون سردشت، آبادان و خرمشهر، هزاران نفر مجروح و شهيد شدند و در طول دفاع مقدس خصوصاً از سال ۱۳۶۲ و عمليات خيبر تا پايان جنگ در سال ۱۳۶۷، حدود ۵۰ هزار نفر ايراني مجروح و مصدوم شيميايي شدند كه آثار آن در نسل آنها و از بين رفتن مزارع، نخلستان‌ها و محيط زيست ايران هنوز هم وجود دارد.

سرلشكر صفوي با اشاره به نقش حاميان صدام در جنگ تحميلي خاطرنشان ساخت: وقتي نيازهاي تسليحاتي يك طرف درگير جنگ به مقدار زياد و در اسرع وقت تأمين شود و طرف ديگر در محاصره و تحريم تسليحاتي اقتصادي قرار گيرد، اين مصداق دخالت در جنگ است.

وي افزود: اگرچه صدام و رژيم بعث او كه اين جنايت و ظلم بزرگ را عليه ملت ايران رقم زدند به زباله‌دان تاريخ پيوسته‌اند، اما دولت‌ها و سازمان‌هاي منطقه‌اي و بين‌المللي حامي رژيم بعث صدام در جنگ تحميلي كه داعيه حقوق بشر دارند، شريك جرم او محسوب مي‌شوند.

دستيار و مشاور عالي فرمانده كل قوا با تأكيد بر ضرورت پيگرد حقوقي تروريسم دولتي آمريكا در شهادت سردار سليماني افزود: اين موضوع به عنوان مطالبه ملت و دولت ايران، ملت‌هاي منطقه و جبهه مقاومت، محور كليدي اين همايش است كه بدان پرداخته خواهد شد.

وي خاطرنشان ساخت: برگزاري اين همايش گام نخست پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس در اين مسير است و به فضل الهي ادامه كار را با ايجاد دبيرخانه دائمي اين همايش در پژوهشگاه پيگيري خواهيم كرد.

سرلشكر صفوي در ادامه با تشريح جزئيات اين همايش بين المللي افزود: اين همايش يك روزه در موزه انقلاب اسلامي و دفاع مقدس و به صورت نيمه حضوري و مجازي برگزار مي‌شود. در اين همايش چهار پنل تخصصي با موضوعات حقوق، مخاطرات سلامت انساني، محيط زيست و علوم انساني برگزار خواهد شد و اساتيد داخلي و خارجي در اين پنل ها مقاله‌هاي برتر را ارائه خواهند داد.

سردار صفوي با بيان اينكه دو تن از سران قوا و فرماندهان عالي نيروهاي مسلح و وزراي دولت در اين همايش سخنراني خواهند كرد گفت: آيت الله رئيسي رئيس قوه قضائيه، سرلشكر باقري رئيس ستاد كل نيروهاي مسلح، محمدجواد ظريف وزير امور خارجه، سعيد نمكي وزير بهداشت، محمد اسلامي وزير راه، سرلشكر موسوي فرمانده كل ارتش، سردار اشتري فرمانده ناجا، سردار قاآني فرمانده نيروي قدس سپاه «به صورت حضوري» و دكتر محمدباقر قاليباف رئيس مجلس شوراي اسلامي «به صورت مجازي» در اين همايش سخنراني خواهند كرد.

وي با تأكيد بر بُعد بين المللي اين همايش افزود: انديشمنداني از ۱۷ كشور جهان نيز به صورت حضوري و مجازي در اين رويداد به سخنراني و ارائه مقاله خواهند پرداخت.

سرلشكر صفوي در پايان از علاقمندان دعوت كرد با مراجعه به آدرس bonyad-defa.ir در روز سه شنبه مورخ پنجم اسفندماه اين همايش را به صورت زنده دنبال كنند.


همايش بين المللي مطالبات حقوقي-بين المللي دفاع مقدس برگزار مي‌شود

2 اسفند 1399-12:04:39

كد خبر: 37120

منبع خبر:

فرستنده:

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.


امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
افتتاحيه -سخنراني سرلشکر باقري -سخنراني دکترظريف -سخنراني سردار قاآني -سخنراني سردار اشتري -سخنراني حجه الاسلام رئيسي تجليل از برگزيدگان-
امروز

كشف كودتاي به اصطلاح براندازي حكومت جمهوري اسلامي
عمليات بيت المقدس 5 منطقه عمومي پنجوين عراق


فراخوان
همايش بين المللي مطالبات حقوقي - بين‌المللي دفاع مقدس

همايش بين المللي مطالبات حقوقي - بين‌المللي دفاع مقدس

اين همايش قصد دارد به عملكرد سازمان‌هاي بين المللي در رابطه با حمله عراق به ج.ا.ايران و حمايت كشورهاي آمريكا، آلمان، انگليس، فرانسه و نيز گروهك هاي معاند و ضد انقلاب از صدام و رژيم بعث عراق، بپردازد؛

نمايش ...

فصلنامه
فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه‌ي علمي- ترويجي مطالعات دفاع مقدس، مقالات علمي اساتيد و پژوهشگران گرامي را در حوزه‌هاي ذيل مورد‌پذيرش قرار مي‌دهد.

نمايش ...

بيانيه گام دوم انقلاب
گام دوم انقلاب

گام دوم انقلاب

بيانيه‌ي گام دوم رهبرانقلاب به مناسب 40 سالگي انقلاب اسلامي

نمايش ...

فرآيند طرح‌هاي جايگزين و كسري خدمت مقدس سربازي
فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

متقاضيان استفاده از طرح جايگزين يا كسر خدمت پس از مطالعه شرايط زير ضمن رعايت تمامي شرايط اقدام نمايند.

نمايش ...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحب‌نظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش ...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است. http://dsrc.ir

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره