كاربر ميهمان چهارشنبه، 24 مرداد 1397
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 سردار فضلي در نشست خبري:

بزودي اردوهاي راهيان نور دريايي در «خليج فارس» برگزار مي‌شود

فرمانده قرارگاه مركزي راهيان نور گفت: به زودي و بعد از اخذ مصوبات پيراموني، اردوهاي راهيان نور دريايي در خليج فارس با همت نيروي دريايي سپاه، قرارگاه راهيان نور وديگر مراكز دريايي و نهادهاي مسئول صورت مي‌گيرد. سردار علي فضلي جانشين رئيس سازمان بسيج مستضعفين و فرمانده قرارگاه مركزي راهيان نور در نشست خبري كه دوشنبه به منظور بررسي عملكرد اردوهاي راهيان نور برگزار شد، گفت:

18 اسفند 1389-09:13:33


بزودي اردوهاي راهيان نور دريايي در «خليج فارس» برگزار مي‌شود
18 اسفند 1389-09:13:33
منبع خبر: خبرگزاري فارس
فرستنده: دبير خبر

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

فرمانده قرارگاه مركزي راهيان نور گفت: به زودي و بعد از اخذ مصوبات پيراموني، اردوهاي راهيان نور دريايي در خليج فارس با همت نيروي دريايي سپاه، قرارگاه راهيان نور وديگر مراكز دريايي و نهادهاي مسئول صورت مي‌گيرد.

سردار علي فضلي جانشين رئيس سازمان بسيج مستضعفين و فرمانده قرارگاه مركزي راهيان نور در نشست خبري كه دوشنبه به منظور بررسي عملكرد اردوهاي راهيان نور برگزار شد، گفت: شرايط بهتري براي زيرساخت‌هاي راهيان نور فراهم شده و اين زمان اعزام اردوها از 15 اسفند تا 15 فروردين عبور كرده است.

وي افزود: در ماه‌هاي اخير بيش از 500 هزار نفر از مناطق دفاع مقدس استان خوزستان، 66 هزار نفر از مناطق دفاع مقدس استان ايلام و به همين ميزان هم از استان كرمانشاه ديدن كرده‌اند.

فضلي ادامه داد: كاروان‌هاي راهيان نور امسال هدفمندتر از سال‌هاي گذشته بود و در كنار ساير زائرين اعزام كاروان‌هاي دانش‌آموزي و فرهنگي در قالب طرح آمادگي دفاعي را شاهد بوديم و حدود 260 هزار نفر از دانش آموزان در قالب طرح آمادگي دفاعي از مناطق دفاع مقدس ديدن كردند و براي سال آينده جهت اعزام يك ميليون و 200هزار نفر دانش آموز برنامه ريزي كرديم.

فرمانده قرارگاه مركزي راهيان نور در ادامه خاطرنشان كرد: طي دو ماه گذشته حدود 65 هزار دانشجو در اردوهاي راهيان نور شركت كردند و در كل در مقايسه با سال گذشته دو ميليون و 900هزار نفر از مردم كشورمان در دوره زماني اسفند سال گذشته تا امروز توفيق حضور در اردوهاي راهيان نور را داشتند.

وي ادامه داد:‌ 73 درصد از اين افراد براي بار اول در اين مناطق حضور پيدا كرده بودند و 98 درصد از دانش آموزان نيز بار اولشان بود كه اين مناطق را از نزديك مي‌ديدند.

فضلي افزود: دو هزار و 250 روايتگر و هزار و 370 روحاني كاروان‌هاي راهيان نور را همراهي كردند و در اين كاروانها از اهل سنت و حتي اقليت‌هاي مذهبي نيز حضور داشتند.

وي با اشاره به رزمايش‌هاي شبانه در كاروان‌هاي راهيان نور اظهار داشت: در بخش رزمايش‌هاي شبانه افراد مسئول حدود 90 شب در دو تا سه مرحله مشغول به فعاليت بودند و امسال مكان براي اسكان افراد را حدود 40هزار نفر افزايش داديم كه بايد بيش تر از اين تلاش كنيم كه در اين راستا استاندار خوزستان احداث مكان اسكان براي حدود 5 ميليون نفر را در دستور كار قرار داده است.

فرمانده قرارگاه مركزي راهيان نور در بخش ديگري از سخنانش اظهار داشت: به زودي و بعد از اخذ مصوبات پيراموني، اردوهاي راهيان نور دريايي در خليج فارس با همت نيروي دريايي سپاه، قرارگاه راهيان نور وديگر مراكز دريايي و نهادهاي مسئول صورت مي‌گيرد.

وي در خصوص حضور مسئولين و نمايندگان مجلس در اردوهاي راهيان نور گفت: تاكنون استانداران شوراي اداري، ائمه جماعات و نمايندگان مجلس استان‌هاي مختلف حداقل سالي يك بار را در كاروان‌هاي راهيان نور استان‌هاي خود حضور داشتند.

* مسئوليت هدايت، كنترل و نظارت اردوهاي راهيان نور بر عهده ستاد راهيان نور است

فرمانده قرارگاه مركزي راهيان نور در پاسخ به اين سؤال كه آيا ستادي موازي با قرارگاه مركزي راهيان نور در دولت وجود دارد؟ تأكيد كرد: در حوزه سياست‌گذاري، ستاد مركزي راهيان نور مسئوليت هدايت، كنترل و نظارت اردوهاي راهيان نور را به عهده دارد و بخش‌هاي مختلف دولت و وزارتخانه‌ها به آن ستاد كمك مي‌كند.

فضلي از راه‌اندازي مكان‌هايي براي بهره‌گيري زائرين راهيان نور در مناطق دفاع مقدس از فضاي مجازي خبر داد.

فضلي در بخش ديگري از نشست خبري با اشاره به حوادث پس از انتخابات و فتنه سال گذشته گفت: در فتنه سال 88 در دو بخش مغفول مانديم كه بايد براي آنها چاره‌انديشي كنيم. يكي برخي از نخبگان و اساتيد دانشگاه‌ها و ديگري بخشي از دانش آموزان كه مي‌توانند تحت تأثير رسانه‌هاي دشمن قرار گيرد كه بايد با اقدامات فرهنگي روشنگري افراد صورت بگيرد.

جانشين رئيس سازمان بسيج مستضعفين در پايان اظهار داشت: كاروان‌هاي راهيان نور يك نوع وحدت ملي را در آحاد جامعه ما ايجاد مي‌كند.

در ادامه نشست خبري، سردار يعقوب سليماني رئيس سازمان راهيان نور و اردويي گردشگري بسيج با بيان اينكه شعار امسال كاروان‌هاي راهيان نور، راه شهيدان و راه بصيرت است، گفت: امسال با برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته ظرفيت‌هاي خوب و نوآوري‌هايي در اين حوزه ايجاد شده است.

* بازسازي نحوه شهادت شهيد فهميده در اردوهاي راهيان نور

وي با اشاره به رزمايش‌هاي اردوهاي راهيان نور اظهار داشت: در اين رزمايشها كه براي دانش آموزان در اردوهاي راهيان نور برگزار مي‌شود نحوه شهادت شهيد فهميده بازسازي شده و به نمايش گذاشته مي‌شود.

سليماني در ادامه تصريح كرد: برگزاري رزمايش‌هايي ويژه دانشجويان از موضوعاتي است كه د


بزودي اردوهاي راهيان نور دريايي در «خليج فارس» برگزار مي‌شود

18 اسفند 1389-09:13:33

كد خبر: 5443

منبع خبر: خبرگزاري فارس

فرستنده: دبير خبر

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.


امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

پذيرش قرارداد 1975الجزاير ازسوي عراق
عمليات عاشوراي 2- منطقه چنگوله جنوب مهران


همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش
در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

انعقاد تفاهنامه بين ستاد كل نيروهاي مسلح و وزارت آموزش و پرورش

نمايش...

ويژه
باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

سرتيپ دوم بازنشسته پاسدار دكتر محمدعلي باراني

نمايش...

كسر خدمت
اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

فرآيند انجام پروژه‌ تحقيقاتي به عنوان بخشي از خدمت سربازي

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحبنظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره