كاربر ميهمان چهارشنبه، 25 مهر 1397
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 با اهداي تابلوي نقاشي شهيد فلسطيني به مقام معظم رهبري:

دومين جشنواره جهاني هنر مقاومت به كار خود پايان داد

دومين جشنواره‌ي جهاني هنر مقاومت با معرفي برگزيدگان و تقدير از هنرمند شهيد فلسطيني به كار خود پايان داد. ـ 27 آذرماه ـ در تالار ايران فرهنگستان هنر برپا شده بود، حبيب‌الله صادقي ـ دبير كل جشنواره هنر مقاومت ـ گفت: هنر سفارشي و حزبي، زشت‌ترين و سياه‌ترين روايت‌هايي است كه در انديشه سياسي ماركسيسم، كاپيتاليسم و ... وجود داشته است و هنرمندان انديشمندي كه در اين دولت‌ها بوده‌اند همواره مورد بهره دست‌هاي تك حزبي بوده‌اند و نامي از آنها در تاريخ ديده نمي‌شود و يا كمتر از آنها نامي مي‌آيد.

29 آذر 1390-09:42:19


دومين جشنواره جهاني هنر مقاومت به كار خود پايان داد
29 آذر 1390-09:42:19
منبع خبر: خبرگزاری ایسنا
فرستنده: دبیر خبر

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

دومين جشنواره‌ي جهاني هنر مقاومت با معرفي برگزيدگان و تقدير از هنرمند شهيد فلسطيني به كار خود پايان داد.

ـ 27 آذرماه ـ در تالار ايران فرهنگستان هنر برپا شده بود، حبيب‌الله صادقي ـ دبير كل جشنواره هنر مقاومت ـ گفت: هنر سفارشي و حزبي، زشت‌ترين و سياه‌ترين روايت‌هايي است كه در انديشه سياسي ماركسيسم، كاپيتاليسم و ... وجود داشته است و هنرمندان انديشمندي كه در اين دولت‌ها بوده‌اند همواره مورد بهره دست‌هاي تك حزبي بوده‌اند و نامي از آنها در تاريخ ديده نمي‌شود و يا كمتر از آنها نامي مي‌آيد.

او سپس به جايگاه جريان انقلاب اسلامي اشاره كرد و افزود:‌ انقلاب اسلامي ما با احترام به تفكر مصلحانه‌، روايت جديدي را به نام «هنر مقاومت» در دستور برنامه‌هاي فرهنگي قرار داد كه با توجه به كانون معرفت ديني و دستورات ديني شكل گرفته و با توجه به تفكرات رهبر فرزانه به مخاطبان رسيده است.

او تصريح كرد: هنرمندان در اين جشنواره آثارشان را با زبان و بيان شهودي و معرفتي خلق كرده‌اند كه بهترين آنها از سوي داوران انتخاب شده است، لذا كمبودها و نقصان‌ها را برما ببخشاييد و بدانيد كه در ابتداي جشنواره سوم هستيم.

صادقي همچنين از برگزاركنندگان اين جشنواره براي انتشار كتاب اول و دوم هنر مقاومت قدرداني كرد و افزود:‌ اين كتاب‌ها سند تصويري، تاريخ رشادت‌مندي در ايران است كه خوشبختانه انتشار يافت.

در ادامه مراسم ، هر دو كتاب با حضور مديرعامل بنياد فرهنگي روايت فتح ،رييس فرهنگستان هنر‌، رئيس سازمان بسيج‌ و مدير انجمن هنرهاي تجسمي انقلاب اسلامي رونمايي شد.

سپس سردار محمدرضا نقدي ـ رئيس سازمان بسيج ـ در جمع حاضران سخنراني كرد.

او گفت:‌ سلام بر حسين كه زيبايي آفرينش و هنر را بايد در مكتب او آموخت، زيرا كه خالق ماندگارترين تصوير تاريخ كه فراتر از همه عصرها ‌،قرن‌ها و مرزبندهاي جغرافيايي و نافذتر از هر قوم و نژادي تا ابد محور بيداري و محرك دل‌هاي مشتاق است.

سردار نقدي سپس به وقايع سياسي اخير در سراسر جهان اشاره كرد و افزود: مردم قاهره و تونس ابايي ندارند كه بگويند شاگردان مكتب حزب‌الله و حماس هستند وهمه عالم مي‌دانند كه آنها پيش از هر چيز شاگردان مكتب امام حسين و بسيجيان بودند.

او اضافه كرد: بسيج معلم اين بيداري‌هاست و خود شاگرد مكتب امام حسين (ع) است كه هنر را بايد از او آموخت و تا ابد اين هنر باقي است.

رييس سازمان بسيج در بخش ديگري از سخنانش بيان كرد: سلام بر زينب كه زيباشناسي را بايد از او آموخت كه براي همه خاكسترها و بقاياي برترين خلايق حقيقت زيبا را ديد.

سردار نقدي در ادامه خطاب به جمع حاضر گفت: امروز براي تجليل از هنري كه پيرو اين مكتب است، گردهم آمده‌ايم.مقاومت حماسه گروهي با امكانات اندكي از مستضعفان با دست خالي در برابر قدرت‌هاي مجهز به هر نوع سلاحي است،اما در اين ميان ايمان و عشق به حقيقت و بصيرت به مقاومت نيرو مي‌بخشد تا به مبارزه خود ادامه دهند.

او تصريح كرد:‌ چيزي نيست كه قدم‌هاي استوار اين مردمان را از پا نگه دارد و آنها را از دشمن مجهز به سلاح‌ها بهراساند و آنها را متوقف كند و در اين ميان هنر نقش حياتي دارد كه به فرموده امام خميني (ره) خون تعهد را در انسان‌ها مي‌دمد و انگيزه‌ها را مي‌افزايد و به هر مقاومتي زيبايي و آگاهي مي‌بخشد.

او متذكر شد: امروز كه دشمنان از پرده زر و زور و تزوير در اقتصادشان شكست خورده‌اند و از نيروي نظامي هم جزء خفت و خاري چيزي برايشان باقي نمانده ،پس تنها حربه‌شان تزوير است كه هنر مقاومت مي‌تواند با آگاهي بخشي حق و باطل را از هم جدا كند و زور و تزوير را به مردم نشان دهد.

رئيس سازمان بسيج ادامه داد: يك جمله حماسي و يا شعر حماسي چنان روحيه و انگيزه‌اي را در رزمنده ايجاد مي‌كند كه او را براي شهادت آماده مي‌نمايد و يك اثر گرافيكي و يا كاريكاتور نيز مي‌تواند وقايع پنهان فريب دشمن را چنان نمايان كند كه گاه يك كتاب هم نتواند تمام آن زوايا را نشان دهد.

به گفته سردار نقدي‌، والاترين هنرمندان مقاومت، شهداي اين عرصه هستند كه با خون خود انگيزه ،ايمان و بيداري اسلامي را رقم مي‌زنند و همه ما مديون اين شهدا هستيم.

او سپس به جايگاه جشنواره هنر مقاومت پرداخت و افزود: اين جشنواره كار افتخارآميز و ماندگاري بود كه اميدوارم در آينده در بحرين و قاهره با بزرگداشت شهداي اين كشورها برپا شود و به زودي زود در قدس شريف آزاد شده و مسجد الاقصي شاهد برپايي آن باشيم.

سپس از خانواده شهيد رماء الحسني هنرمند نقاشي كه بعد از فرستادن اثرش به جشنواره هنر مقاومت به شهادت رسيده بود، تقدير شد.

پدر اين هنرمند شهيد فلسطيني كه در جمع حضور داشت با تقدير از برگزاركنندگان اين جشنواره گفت: كشور ايران حمايت خود را از مل


دومين جشنواره جهاني هنر مقاومت به كار خود پايان داد

29 آذر 1390-09:42:19

كد خبر: 6763

منبع خبر: خبرگزاری ایسنا

فرستنده: دبیر خبر

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.


امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

عمليات ميمك -ارتفاعات منطقه مرزي


همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش
در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

انعقاد تفاهنامه بين ستاد كل نيروهاي مسلح و وزارت آموزش و پرورش

نمايش...

ويژه
باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

سرتيپ دوم بازنشسته پاسدار دكتر محمدعلي باراني

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحبنظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره