كاربر ميهمان يكشنبه، 3 تير 1397
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 سردار عراقی اعلام کرد:

آزمايش سلاح‌ها و تجهيزات جديد و مدرن سپاه در رزمايش حاميان ولايت

جانشين فرمانده نيروي زميني سپاه گفت: در رزمايش‌ حاميان ولايت سلاح‌ها و تجهيزات جديد و مدرن نيروي زميني سپاه مورد آزمايش قرار گرفت و استحكاماتي كه با خلاقيت و ابتكار كارشناسان داخلي ساخته شده بود نيز به نمايش در آمد. رزمايش حاميان ولايت نيروي زميني سپاه با اعلام رمز لبيك يا خامنه‌اي توسط سردار محمد پاكپور فرمانده نيروي زميني سپاه دقايقي يش در منطقه وسيعي از مناطق عمومي جنوب كشور آغاز شد.

16 بهمن 1390-13:38:00


آزمايش سلاح‌ها و تجهيزات جديد و مدرن سپاه در رزمايش حاميان ولايت
16 بهمن 1390-13:38:00
منبع خبر: خبرگزاری فارس
فرستنده: دبیر خبر

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

جانشين فرمانده نيروي زميني سپاه گفت: در رزمايش‌ حاميان ولايت سلاح‌ها و تجهيزات جديد و مدرن نيروي زميني سپاه مورد آزمايش قرار گرفت و استحكاماتي كه با خلاقيت و ابتكار كارشناسان داخلي ساخته شده بود نيز به نمايش در آمد.

رزمايش حاميان ولايت نيروي زميني سپاه با اعلام رمز لبيك يا خامنه‌اي توسط سردار محمد پاكپور فرمانده نيروي زميني سپاه دقايقي يش در منطقه وسيعي از مناطق عمومي جنوب كشور آغاز شد.

سردار عبدالله عراقي جانشين فرمانده نيروي زميني سپاه پاسداران انقلاب اسلامي ضمن تشريح روند برگزاري رزمايش حاميان ولايت نيروي زميني سپاه، گفت: در اين رزمايش رزمندگان نيروي زميني سپاه در قالب قرارگاه مدينه و تيپ 33 هوابرد المهدي دكترين نظامي اين نيرو را به لحاظ رسته و تاكتيك در منطقه عمومي جهرم به اجرا در آوردند.

وي در خصوص يگان‌هاي عمل كننده در رزمايش حاميان ولايت اظهار داشت: در اين رزمايش يگان عمل كننده، يگان هوابرد است كه گردان‌هاي تكاور و هوابرد را شامل مي‌شود.

عراقي با بيان اينكه در رزمايش حاميان ولايت شيوه جنگيدن گردان‌هاي عمل كننده در شرايط مشابه با سرزمين هدف مورد آزمايش قرار گرفت، تصريح كرد: در اين رزمايش نيروها حفظ و امنيت امكانات و تجهيزات خود را در برابر دشمن تمرين كردند.

وي افزود: منطقه رزمايش حاميان ولايت از سنگرهايي كه به لحاظ نظامي ابتكاري هستند برخوردار بوده و يگان‌هاي عمل كننده به نحوي در منطقه پراكنده شدند كه قابليت رصد آنها با دوربين‌هاي پيشرفته نيز امكان پذير نمي‌باشد.

جانشين فرمانده نيروي زميني سپاه خود كافي بودن، طراحي متمركز و اجزاي غيرمتمركز را از خصوصيات رزمايش حاميان ولايت خواند و تصريح كرد: نيروي‌هاي عمل كننده در اين رزمايش در گروه‌هاي كوچك سازماندهي شدند با اين توانايي كه با توجه به سلاح و تجهيزات خود هر زمان كه ديد و تير مستقيم و موثر آنها به دشمن رسيد ماموريت خود را آغاز كرده و به مقابله با تهديد دشمن پرداختند.

وي اظهار داشت: در رزمايش حاميان ولايت تركيبي از نيروهاي تكاور هوابرد، تله‌هاي انفجاري و انواع آتش‌هاي منحني، مستقيم و ساير آتش‌هاي طراحي شده توسط كارشناسان به طور همزمان بكار گرفته شد.

عراقي ارتقاي توان تاكتيكي و تكنيكي نيروها، تمرين گروهي و كسب آمادگي رزم يگان‌ها را از جمله اهداف برگزاري رزمايش حاميان ولايت خواند و تصريح كرد: در اين رزمايش‌ها سلاح‌ها و تجهيزات جديد و مدرن نيروي زميني سپاه مورد آزمايش قرار گرفت و استحكاماتي كه با خلاقيت و ابتكار كارشناسان داخلي ساخته شده بود نيز به نمايش در آمد.

وي با اشاره به برگزاري رزمايش شهداي وحدت در منطقه عمومي شمال شرق نيز اظهار داشت: نزديك به يك ماه پيش به منظور اجراي دكترين نظامي نيروي زميني سپاه رزمايشي در قالب يگان‌هاي رزمي برگزار شد كه در آن شيوه جنگ زرهي در شرايط نامتقارن به اجرا در آمد و به گواه كارشناسان و صاحب نظران نظامي رزمايشي با اهميت و ارزنده بود.

جانشين فرمانده نيروي زميني سپاه در پايان با بيان اينكه رزمايش حاميان ولايت محصول بيش از دو ماه تلاش ارزشمند و مبتكرانه جان بر كفان نيروي زميني سپاه است، تاكيد كرد: با برگزاري اين رزمايش‌ها توان عملياتي نيروها ارتقا يافته و اگر در هر نقطه‌اي بخواهند وارد عمل شوند قادر خواهند بود تاكتيك‌هاي مورد نظر را در برابر تهديدات به كار گرفته و از عهده ماموريت خود به خوبي برآيند.


آزمايش سلاح‌ها و تجهيزات جديد و مدرن سپاه در رزمايش حاميان ولايت

16 بهمن 1390-13:38:00

كد خبر: 6989

منبع خبر: خبرگزاری فارس

فرستنده: دبیر خبر

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.


امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

عمليات نصر 5 ، جنوب غربي سردشت در منطقه مرزي شمال عراق


همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش
در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

انعقاد تفاهنامه بين ستاد كل نيروهاي مسلح و وزارت آموزش و پرورش

نمايش...

ويژه
باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

سرتيپ دوم بازنشسته پاسدار دكتر محمدعلي باراني

نمايش...

كسر خدمت
اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

فرآيند انجام پروژه‌ تحقيقاتي به عنوان بخشي از خدمت سربازي

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحبنظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره