كاربر ميهمان چهارشنبه، 14 خرداد 1399
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور

تنها دوربين‌هاي صدا و سيما مي‌توانند دفاع‌مقدس را معرفي كنند!

فعاليت‌هاي گسترده رسانه‌اي راهيان نور نيازمند پشتوانه علمي و پژوهشي است چرا كه به طور حتم آثار آن را در كيفيت و تأثيرگذاري بيشتر برنامه‌ها شاهد خواهيم بود. مشترك مسئولان ستاد مركزي راهيان نور كشور و بسيج صداوسيما به منظور بررسي و تبيين سياست‌هاي كلان رسانه‌اي و پوشش مناسب راديويي و تلويزيوني كاروان‌هاي راهيان نور برگزار شد.

17 تير 1392-08:18:39


تنها دوربين‌هاي صدا و سيما مي‌توانند دفاع‌مقدس را معرفي كنند!
17 تير 1392-08:18:39
منبع خبر: خبرگزاري ايسنا
فرستنده: دبير خبر

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

فعاليت‌هاي گسترده رسانه‌اي راهيان نور نيازمند پشتوانه علمي و پژوهشي است چرا كه به طور حتم آثار آن را در كيفيت و تأثيرگذاري بيشتر برنامه‌ها شاهد خواهيم بود.

مشترك مسئولان ستاد مركزي راهيان نور كشور و بسيج صداوسيما به منظور بررسي و تبيين سياست‌هاي كلان رسانه‌اي و پوشش مناسب راديويي و تلويزيوني كاروان‌هاي راهيان نور برگزار شد.

در اين نشست،علي اصغر جعفري،مشاور رئيس سازمان و رئيس مركز بسيج صداوسيما ضمن ارائه گزارشي از فعاليت‌هاي سه سال اخير قرارگاه رسانه‌اي راديويي و تلويزيوني بسيج رسانه ملي افزود: اين قرارگاه با هدف ساماندهي و هدايت برنامه‌سازي كاروان‌هاي راهيان نور در زيارتگاه‌ها و مناطق عملياتي فعاليت خود را آغاز كرده و ضمن تعامل گسترده رسانه‌اي و ارتباط مستمر با مسئولان و دستگاه‌هاي مرتبط، پيگيري و هماهنگي توليد و پخش برنامه‌هاي رسانه‌اي و زنده را از شبكه‌هاي سراسري و استاني اعم از راديويي و تلويزيوني بر عهده داشته و همچنين خدمات و تسهيلات را به برنامه‌سازان و دست‌اندركاران رسانه‌اي ارائه مي‌دهد.

جعفري ادامه داد:نوروز 92 ، سومين سالي بود كه قرارگاه رسانه‌اي راهيان نور در رسانه ملي به صورت منسجم و برنامه‌ريزي شده، برنامه‌هاي راديويي و تلويزيوني متنوعي از مناطق دفاع مقدس در شبكه‌هاي مختلف سراسري و استاني روي آنتن برد. اين امر به صورتي بود كه يك شبكه مجازي از توليدات رسانه‌اي از مناطق دفاع مقدس تشكيل شده بود كه مخاطب در هر زماني در طول روز مي‌توانست از يكي از شبكه‌هاي راديويي و تلويزيون همراه با برنامه‌هاي راهيان نور باشد.

رئيس بسيج صداوسيما تاكيد كرد: فعاليت‌هاي گسترده رسانه‌اي راهيان نور نيازمند پشتوانه علمي و پژوهشي است چراكه به طور حتم آثار آن را در كيفيت و تاثيرگذاري بيشتر برنامه ها شاهد خواهيم بود.

جعفري از راهيان نور به عنوان حج معرفتي ياد كرد و گفت: يادگارهاي باقيمانده از دفاع مقدس ذخيره‌هاي معنوي هستند كه همچون يك سرمايه بزرگ از معرفت در زندگي نسل امروز جاري است.

مشاور رئيس رسانه ملي با تاكيد براينكه راهيان نور بستري براي پيوند نسل امروز و دوران دفاع‌مقدس است، ادامه داد: جريان زلال راهيان نور با قدرت عظيم خود در برابر هجمه فرهنگي دشمن ايستاده است و حضور ميليون‌ها زائر عاشق در ايام نوروز كه بيشترين آنها جوانان و خانواده‌ها هستند از نشانه‌هاي قدرت نرم جمهوري اسلامي محسوب مي‌شود.

رئيس بسيج رسانه ملي افزود: مهمترين و مؤثرترين روش براي جلوگيري از تهاجم فرهنگي و آشنايي نسل امروز با دوران پرافتخار انقلاب اسلامي، آشنايي با ارزشهاي دفاع مقدس است كه خوشبختانه امروز جاي خود را بين جوان‌ها به خوبي باز كرده است.

در ادامه اين نشست سرهنگ پاسدار نادر اديبي دبير ستاد مركزي راهيان نور كشور ضمن تقدير از فعاليت‌هاي بسيج صداوسيما گفت:صداوسيماي جمهوري اسلامي امسال فعاليتي بي‌سابقه در زمينه پوشش اخبار و رويدادهاي راهيان نور از خود به جاي گذاشت كه در راستاي اين مهم مردم سراسر كشور از ارتقاي زيرساخت‌هاي راهيان نور آشنا و مطلع شدند كه آثار و بركات آن را به طور حتم در آينده شاهد خواهيم بود.

وي با اشاره به اينكه راهيان نور بهترين موضوع براي معرفي و ترويج فرهنگ انقلاب و دفاع‌مقدس است، افزود: اين رويداد عظيم مردمي به عنوان يك عنصر فعال و كارآمد ناب‌ترين و بهترين خدمات را به نسل كنوني و نسل‌هاي آينده ارائه مي‌دهد چرا كه آثار راهيان نور در فرهنگ عمومي مردم و حتي امنيت ملي نيز تاثير بسيار بالايي دارد.

سرهنگ اديبي با بيان اينكه معرفي الگوها و نمادهاي ايران اسلامي، معرفي حماسه‌ها،آثار مرتبط با دفاع‌مقدس،معرفي شخصيت‌هاي بي‌نظير،شهداي شاخص،سرزمين‌ها، زيارتگاه‌هاي راهيان نور و سيره زندگي رزمندگان از مهمترين وظايف ستاد مركزي راهيان نور كشور است،ادامه داد:تنها با حضور دوربين‌هاي صداوسيما اين وظايف مهم به ثمر خواهد رسيد و ظرفيت‌سازي مورد نظر شكل خواهد گرفت،لذا درخواست داريم بسيج صداوسيما با بهره‌گيري از ظرفيت‌هاي موجود ياري‌رسان ستاد مركزي در اين امر باشد.

دبير ستاد مركزي راهيان نور كشور ضمن تأكيد بر حضور گسترده و استقبال بالاي مردم از راهيان نور در جنوب كشور گفت:غرب كشور با توجه به كم‌توجهي كه در گذشته به آن شده است به لحاظ زيرساخت‌ها و ظرفيت حضور زائران دچار ضعف است كه اميدواريم با حضور رسانه ملي و برنامه‌سازي مناسب،شاهد حضور و استقبال گسترده مردم در غرب و شمال غرب كشور نيز باشيم.

وي يادآور شد: طي دو سال گذشته مناطق عملياتي استان‌هاي كرمانشاه و ايلام، بيشتر مورد توجه ستاد مركزي راهيان نور قرار گرفته و فعاليت‌هاي خوبي براي ساماندهي و احياي يادمان‌هاي عملياتي اين مناطق انجام شده است.

سرهنگ


تنها دوربين‌هاي صدا و سيما مي‌توانند دفاع‌مقدس را معرفي كنند!

17 تير 1392-08:18:39

كد خبر: 8332

منبع خبر: خبرگزاري ايسنا

فرستنده: دبير خبر

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.


امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

ارتحال ملكوتي حضرت امام خميني(ره)
انتخاب حضرت آيت ا...خامنه اي به رهبري نظام جمهوري اسلامي توسط مجلس خبرگان رهبري


فصلنامه
فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه‌ي علمي- ترويجي مطالعات دفاع مقدس، مقالات علمي اساتيد و پژوهشگران گرامي را در حوزه‌هاي ذيل مورد‌پذيرش قرار مي‌دهد.

نمايش...

بيانيه گام دوم انقلاب
گام دوم انقلاب

گام دوم انقلاب

بيانيه‌ي گام دوم رهبرانقلاب به مناسب 40 سالگي انقلاب اسلامي

نمايش...

فرآيند طرح‌هاي جايگزين و كسري خدمت مقدس سربازي
فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

متقاضيان استفاده از طرح جايگزين يا كسر خدمت پس از مطالعه شرايط زير ضمن رعايت تمامي شرايط اقدام نمايند.

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحب‌نظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره