ريشه‌كني شجره ملعونه بر اساس تعاليم اسلام


اگر جهان اسلام، مصمم به پيگيري اهداف والاي اسلام ناب محمدي و مبارزه با كفر باشد، مهم‌ترين سنگري كه در ابتداي راه بايد فرو بريزند، رژيم كودك‌كش سعودي است؛ شجره ملعونه‌اي كه بر اساس آموزه‌هاي اسلام بايد با آن مقابله و ريشه‌كن شود.

ريشه‌كني شجره ملعونه بر اساس تعاليم اسلام
پيام مقام معظم رهبري كه هرسال خطاب به زائران بيت‌الله‌الحرام در اين ماه، منتشر مي‌شود، امسال نيز بر اساس رسم ساليان قبل منتشر شد و مشتاقان دريافت اين پيام در سراسر جهان كه روشنگري‌هاي معظم‌له را به‌مثابه چارچوبي براي تشخيص وظيفه ديني و انساني خود مي‌دانند، آن را به گوش جان شنيدند. از بين حدود 2 ميليارد مسلمان در اقصي نقاط دنيا، مسلماً انسان‌هاي آگاه، نخبگان و صاحبان دركي وجود دارند كه هرساله اين منشور هدايت‌بخش را در مسير انجام وظايف سياسي – اجتماعي خود به كار مي‌برند.

وسعت و فراگيري اين پيام، به دليل فضاي ضدامنيتي و ضداسلامي حاكم برجهان، هنوز به‌درستي مشخص نشده اما به‌يقين، تحولات آينده نشان خواهد داد كه چه تعداد از آزادگان جهان، مشتاق دريافت اين پيام بودند و خط‌مشي خود را بر اساس ملاحظات رهبر بصير انقلاب، تنظيم كرده‌اند. با توجه به اينكه هيچ رهبري در جهان اسلام، به‌اندازه رهبر حكيم انقلاب اسلامي به مصالح مسلمين اشراف ندارد و ايشان به‌واقع، ولي امر مسلمانان جهان هستند، لذا جا دارد كه متن و تفسير اين پيام در قالب پويش‌هايي همانند پويش‌هاي ايجادشده در دو نامه ايشان خطاب به جوانان غرب و آمريكا، به‌صورت وسيع، انعكاس يابد.

در ارتباط با محتواي اين پيام، ابتدا به مسئله حج و اهميتي كه جمهوري اسلامي ايران براي اين همايش بزرگ قائل است، اشاره‌شده، همانگونه كه جايگاه حج از منظر قرآني، اجتماعي و سياسي، هرساله در پيام ايشان يادآوري شده است.

قرائت و تعريف صحيح حج ابراهيمي، امسال بيش از سال‌هاي گذشته تبيين گرديد چراكه آل‌سعود تلاش كرده تا اينگونه وانمود نمايند كه مسئله حج ازنظر كشورمان، جايگاه خاصي ندارد. پس‌ازاين بيان رفعت و عظمت كنگره عظيم حج، به يكي از بزرگ‌ترين جنايت رژيم سعودي اشاره‌شده كه عبارت است از تبديل كردن حج به يك سفر زيارتي – سياحتي و اغماض از كاركردها و ابعاد بسيار مؤثر سياسي آن در رفع نيازهاي اسلام و مسلمانان.

قدرت‌هايي كه حاكمان نالايق عربستان را به وجود آورده، تقويت كرده و در حال حاضر براي ضربه زدن به اسلام، تمام اميد خود را به آل‌سعود بسته‌اند، اساساً نسبت به برگزاري هر مراسم ديني، بدون توجه به كاركرد سياسي آن، هيچ حساسيتي ندارند و حتي آن را حمايت مي‌كنند و به همين علت، فروكاستن حج به يك سفر تفريحي و زيارتي، منافع آن را از خشم انقلابي مسلمانان، در امان نگه خواهد داشت.

انتقاد صريح از اين سياست كه از عقبه فكري صهيونيستي و استكباري برخوردار است، ازآن‌جهت در ابتداي اين پيام آمده است كه رفتارشناسي حمايت غرب از اسلام و مسلمانان، نشان مي‌دهد اين راهبرد آنان، به‌منظور كنار گذاشتن روح ظلم‌ستيزي مسلمانان در دستور كار قرارگرفته است.

در قسمت بعدي پيام، به فاجعه منا و مسجد‌الحرام اشاره‌شده است كه در اينجا شاهد يك ترسيم دقيق، گويا و محكمه‌پسند از جنايتي هستيم كه در سال گذشته صورت گرفته است. اين بخش از پيام رهبر حكيم انقلاب، از چنان جامعيت و اتقاني برخوردار است كه اگر بنا باشد مسئولين كشورمان در محاكم بين‌المللي، پيگير اين ماجراي تلخ باشند، مي‌توانند از متن آن به‌عنوان يك مرجع حقوقي استفاده كنند.

به‌عبارت‌ديگر، توصيف واقعه سقوط جرثقيل در مسجدالحرام و فاجعه منا، به تشريح ادبي ازآنچه واقع‌شده است، محدود نمي‌شود بلكه كيفرخواستي دقيق براي ارائه به محاكم جهاني و نيز سندي تاريخي براي آيندگان است.

پس از تشريح اين جنايت، به بخش ديگري از استبداد و خودكامگي آل سعود مبني بر استنكاف از تشكيل هيئت حقيقت‌ياب بين‌المللي اسلامي اشاره‌شده است. اين استبداد، در ذات حاكمان بي‌كفايت و خائن‌ آل‌سعود امري نهادينه‌شده و بر همين اساس است كه خود را تنها كساني مي‌پندارند كه لياقت تصميم‌گيري براي مقدرات جهان اسلام را دارند. اين در حالي است كه هنوز، پيگيري مجدانه‌اي در سطح جهان اسلام نسبت به اين جنايت صورت نگرفته و به همين دليل است كه بر رها نكردن گريبان سعودي‌ها در اين پيام تأكيد شده است.

نكته‌اي كه در اين ميان به آن اشاره‌شده، استفاده هم‌زمان از مفتيان «ناپرهيزكار و حرام‌خواري است كه آشكارا برخلاف كتاب و سنّت فتوا مي‌دهند» در كنار دروغ‌پردازي شبكه‌هاي رسانه‌هاي وابسته به آنان براي متهم نشان دادن ايران در جريان محروم‌سازي حجاج ايراني است. اين دو عامل، همان عواملي هستند كه در هر توجيهي براي حمله به كشورها، دخالت در امور مسلمانان و يا حمايت از تروريسم از جانب آل‌سعود ديده مي‌شوند كه نمونه بارز آن، پوشش رسانه‌اي شبكه العربيه از گروه‌هاي تكفيري و فتواي وهابي‌هايي چون «عبدالله المحيسني» براي حمله به عِرض و ناموس مسلمانان در سوريه است.

م


موضوع: روابط بين الملل
نويسنده: سيدجعفر قناد‌باشي
1395/06/17تاريخ انتشار:
منبع: سيدجعفر قناد‌باشي
فرستنده: دبير منابع
پيوند مرتبط: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
بازديد: 2376
امتياز: 0